Palanda pro Natálku a Jiříka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

palandu s přistýlkou; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Bc. Monika  Bednářová, DiS.
Patron příběhu

Bc. Monika Bednářová, DiS.

sociální pracovnice

Komentář patrona

Natálka i Jiřík jsou plní života a rádi sportují, hodně jezdí na kole. Jiřík doma chová šneka a Natálka si pěstuje ředkvičky. Je mi sympatické, že mají rádi pobyt venku a nesedí u počítače. Jejich maminka je samoživitelka, která neměla a nemá lehký život. Společně žijí v nájemním bytě, ve kterém však chybí dětské postele. Protože maminka pobírá jen dávky státní sociální podpory a dávky hmotné nouze, nemůže je dětem pořídit. Proto spolu žádáme o pomoc vás. S Vaší finanční podporou budou mít sourozenci útulné a pohodlné postele, což je věc, která vytváří atmosféru a teplo domova.

Společně jsme vybrali
celou částku 10,162 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh sourozenců, kteří si přejí pořádné postele

Osmiletá Natálka a devítiletý Jiřík jsou aktivní děti, které rády jezdí na kole. Jiřík si občas zajede i nějaký ten cyklistický závod, svoji pozornost však věnuje také svému šnekovi, který je jeho milovaným domácím mazlíčkem. Natálku baví zahradničení, dokonce si pěstuje vlastní ředkvičky.

Natálka a Jiřík bydlí se svojí maminkou a starší sestrou. Ta se do rodiny vrátila v momentě, kdy ji po narození její dcerky opustil přítel. Maminka se snaží dceři co nejvíce pomáhat, protože se ale potýká s finanční tísní, spíše než peníze jí je schopná poskytnout útěchu a podporu v těžkých chvílích.

Maminka je aktuálně bez zaměstnání, protože dlouho bojovala s řadou zdravotních problémů. Aktivně si ale hledá práci a věří, že se začátkem nového školního roku už někam nastoupí. Otec Natálky a Jiříka s nimi nebydlí a výživné platí v rámci svých možností. Pravidelnými příjmy rodiny jsou dávky státní sociální podpory a dávky hmotné nouze. Z toho se zaplatí nájem, energie, základní potraviny a potřebné školní pomůcky, na nic jiného už nezbývají peníze.

Natálka s Jiříkem teď ale potřebují palandu. Natálka zatím spí v posteli s maminkou, ráda by už ale měla vlastní koutek. Jiřík má zase starou a nepohodlnou postel, kde se nespí dobře. O víkendech do rodiny přijíždí také patnáctiletý Domča, a to se vždycky složitě vymýšlí, kde bude spát. Domča je kvůli mentální retardaci spojené s agresivitou umístěn v ústavu, ale maminka by ho měla ráda u sebe, což zatím bohužel nejde. Ona to však nevzdává a věří, že jednou budou všichni spolu.

Skvělým řešením problému s místem ke spaní je palanda s přistýlkou. Postele zaberou Natálka s Jiříkem a přistýlka bude připravená pro Domču. Palanda je velkým snem šikovných sourozenců, který jim společně můžeme splnit. Bez naší pomoci mít vlastní postele totiž nebudou.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě