Palanda pro Péťu a Damiánka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

palandu s matracemi a úložným prostorem; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Jana  Škaloudová
Patron příběhu

Jana Škaloudová

pracovnice v sociálních službách

Komentář patrona

S babičkou dvou brášků jsem začala spolupracovat před Vánoci, kdy své vnuky nečekaně získala do péče. Pokoušela se o to už dříve, protože se jí nelíbilo, jak chlapci žijí s jejich maminkou. A osud tomu chtěl, že se k ní Péťa s Damiánkem nakonec nastěhovali, pro jejich maminku si totiž přijela policie. Babička má v tuto chvíli zažádáno o svěření dětí do své péče a chystá se na stěhování. Ráda by klukům vytvořila bezpečný domov, její finanční možnosti však nejsou neomezené. Chlapcům platí školku, nakupuje potřebné oblečení, zajišťuje jejich denní potřeby. Péťa a Damiánek ale potřebují také postele, protože je to však velký jednorázový výdaj, na který nejsou peníze, rozhodla se babička požádat o pomoc Patrona dětí. Za váš příspěvek bude nesmírně vděčná.

Společně jsme vybrali
celou částku 8,031 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Babička vypráví smutný příběh svých vnoučků

Jsem babičkou dvou úžasných kluků, Péti a Damiánka, jejichž život připomíná jízdu na horské dráze. Mým životním posláním je teď zajistit jim hezký a bezpečný domov a dopřát jim to nejkrásnější dětství. Moji vnoučci si to totiž zaslouží.

Péťa i Damiánek původně bydleli se svými rodiči. Pak ale přišla první rána. Jejich tatínek, můj syn, zemřel. Chlapci tak zůstali jen s maminkou, která se však časem vydala na cestu plnou drog. Se syny se často stěhovala, neměli žádné „doma“, žádné stabilní zázemí. Nakonec si pro ni přijela policie, u čehož byli u moji vnoučci. Dnes je jejich maminka ve vazební vězení a čeká na nástup do výkonu trestu, a tak se o kluky starám já se svým partnerem.

Zanedlouho nás čeká stěhování, na které se Péťa i Damiánek moc těší. Budou totiž mít svůj vlastní pokojíček. Vybavit byt vším potřebným bude stát nemalé peníze, takže vše budeme pořizovat postupně, kousek po kousku. Kluci ale nutně potřebují postele, my jim je teď však nemůžeme pořídit. Proto vás moc prosím o pomoc. Ledasco zvládneme s partnerem zafinancovat sami, na postele, na kterých by chlapci mohli spát od prvního dne v novém domově, ale v tuto chvíli nemáme dostatek peněz.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě