Palanda pro Péťu a její sestřičku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

palandu včetně matrací a úložného prostoru; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Katarína  Varadiová
Patron příběhu

Katarína Varadiová

pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

S rodinou Péti spolupracuji v rámci sociální služby už od roku 2017. Maminka si ke mně dochází pro odborné poradenství, které jí pomáhá s řešením aktuálních problémů a občas i se zajištěním základních potravin. Někdy totiž dávky hmotné nouze nepřijdou včas nebo je potřeba uhradit mimořádný výdaj. Maminka a její dvě dcerky žijí velmi skromně. Jejich byt je zařízený ze starých a mnohdy i poničených kusů nábytku. Maminka by děvčatům nyní ráda pořídila palandu, protože kvalitní postele v jejich pokoji schází. Protože si ale takový výdaj nemůže dovolit, prosí o pomoc vás.

Společně jsme vybrali
celou částku 8,277 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svých dcer

Sedmnáctiletá Péťa studuje na střední škole obor pečovatelka. Má hezké známky a studium ji moc baví. Je totiž starostlivá a pečlivá a ráda se stará o malé děti.

Péťa bydlí s maminkou a osmiletou sestřičkou. Maminka si aktuálně hledá práci a vypadá to, že by mohla nastoupit na částečný úvazek k technickým službám. Zatím je však rodina závislá na dávkách hmotné nouze a sirotčím důchodu, který pobírá Péťa.

Maminka by svým dcerkám ráda pořídila palandu. Holky totiž spí na rozkládacím gauči, který má nejlepší léta za sebou a neposkytuje jim potřebnou dávku soukromí. Protože ale na palandu nemá peníze, rozhodla se požádat o pomoc Patrona dětí. Holky si kvalitní spánek bez bolavých zad zaslouží.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě