Palanda pro postiženou Ivanku a její sestřičku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

palandu s rozšířeným spodním lůžkem a dvěma matracemi pro dvě sestry; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Magdalena  Frouzová
Patron příběhu

Magdalena Frouzová

učitelka

Komentář patrona

Ivanku, která je na vozíku, znám ze školy pro mentálně retardované děti, kde působím jako její třídní učitelka. Ivančina rodina na tom finančně není dobře, o děti je ale dobře postaráno. Ivanka a její mladší sestřička Katarína by však nyní potřebovaly nové postele. Stávající postele jsou staré a nepohodlné a obzvláště Ivanka se každé ráno budí s bolestmi zad. Protože si však rodiče nákup nových postelí nemohou dovolit, rozhodli se zkusit své štěstí a požádat o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 13,596 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Ivanky, která se pere s rozsáhlým postižením

Čtrnáctiletá Ivanka trpí dětskou mozkovou obrnou a mentální retardací. Nechodí, takže je jejím věrným parťákem doma i na cestách invalidní vozík. Když má dobrý den, dokáže se sama najíst, stále však nosí plenky. Dříve jsme jí také vůbec nerozuměli, teď už je to ale mnohem lepší.

Že s naší dcerkou není vše v pořádku, jsem si všimla kolem jejích prvních narozenin. Ivanka byla totiž vždycky moc šikovná, velmi brzy se kupříkladu naučila chodit. Pak jí to ale nějak přestalo jít. Při chůzi se začala předklánět a po pár krocích padala. Následná vyšetření odhalila DMO a mentální retardaci, což nám obrátilo život vzhůru nohama. Ivanku ale moc milujeme. Nikdy sice nebude běhat venku s ostatními dětmi, to jí však nebrání se pořád usmívat a mít dobrou náladu. Dokáže si totiž sama vymyslet bezva hry, do kterých zapojí i své dvě sestřičky, devítiletou Katarínu a dvouletou Nelu.

Ivanka dnes chodí do speciální základní školy, kde má výbornou paní učitelku, která nám se vším moc pomáhá. Do dobré nálady ji potom dostává hudba a tanec, takže si někdy hodně nahlas pustíme písničky a „tančíme“ spolu. Ivanka je prostě holka do nepohody. Samozřejmě jsme s manželem měli chvilky, kdy jsme žehrali na Ivančin těžký osud. Za nic na světě bychom ji však nevyměnili. Díky ní jsme si srovnali priority a naučili se radovat z maličkostí.

A proč vám vlastně všechno tohle vypravím? Potřebovala bych totiž vaši pomoc s nákupem postelí. Ivanka zatím spí na posteli, která je proleželá, takže ji z ní bolí záda. Nejlepší léta má za sebou i postel, na které spí naše Katarína. A protože bydlíme v malém bytě, byla by pro nás nejschůdnější variantou palanda. Ivanka by měla své království dole a Katarína by hospodařila nahoře. Bohužel však není ve finančních možnostech naší rodiny jim nové postele pořídit, proto moc prosíme o pomoc. Předem děkujeme všem, kteří pomáhají.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě