Palanda pro šikovnou Jiřinku a její sestřičky

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

palandu s rozšířeným spodním lůžkem; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Jana  Škaloudová
Patron příběhu

Jana Škaloudová

pracovnice v sociálních službách

Komentář patrona

S Jiřinkou, jejími třemi sestrami a maminkou pracuji více než dva a půl roku. Všechny holky jsou milé, kamarádské a upřímné. Občas mi svěřují svá holčičí tajemství, a to proto, že jsem v rodině už skutečně dlouho. Mám je opravdu a upřímně ráda. Jiřinka, pro kterou maminka žádá novou postel, je slečna vycházející základní školu. Půjde na učiliště zahradnické školy, kam se moc těší. V letních měsících chodí na brigádu, práce se nebojí a ráda by si za vydělané peníze koupila lepší vybavení do školy a pochopitelně i něco hezkého na sebe. Vzhledem k ne moc dobrému sociálnímu postavení rodiny nejsou v rodinném rozpočtu peníze na pořízení palandy, kterou by nejvíce ocenila právě Jiřinka. Díky palandě by se totiž mohla konečně někde „schovat“ před svými sestřičkami a mít trošku soukromí, které zoufale potřebuje.

Společně jsme vybrali
celou částku 11,346 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svojí rodiny

Jsem maminkou 4 úžasných dcer, které jsou mojí radostí. Jiřinku (15 let), Martinku (11 let) a Lucku (9 let) mám z předchozího vztahu, nejmladší Viktorku (2 roky) mám se svým současným manželem. Ten bere starší holky jako své dcery a ony ho upřímně milují. Jejich vlastní otec od nich totiž odešel, když byly ještě malé. V současné době je kvůli krádežím a neplacení alimentů ve vězení a nezajímá se o ně.

Finančně utáhnout péči o 4 děti pro nás není snadné. Já jsem zatím na rodičovské dovolené, v září ale nastoupí naše nejmladší Viktorka do školky, takže budu moci jít do práce. Zatím si však některé věci nemůžeme dovolit. Přesto se teď v létě snažíme děvčatům dopřát alespoň malé výlety nebo občasnou návštěvu koupaliště.

Nejstarší Jiřinka právě skončila studium na základní škole a chystá se na zahradnickou školu. Pomáhá mi s péči o mladší děvčata, hodně času tráví také na brigádě. Je mojí velkou pomocnicí a já bych se jí za to ráda nějak odvděčila. Proto bych jí chtěla pořídit palandu s tím, že by horní patro bylo jenom její. Spodní patro postele by obývala Lucka a později i Viktorka, vršek by však byl jen Jiřinčiným královstvím. Protože je ale pořízení palandy nad finanční možnosti naší rodiny, prosíme prostřednictvím Patrona dětí o pomoc .

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě