Palanda pro Tadeáška a Patrika

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

palandu s přistýlkou; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Mgr. Lenka  Vališová
Patron příběhu

Mgr. Lenka Vališová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Tadeáše a Patrika znám od května 2018, kdy jsem začala spolupracovat s jejich maminkou. Hned od počátku jsem si je zamilovala. Jejich maminka je moc šikovná, s naší organizací aktivně spolupracuje a snaží se svoji situaci zlepšit. Nemá to však vůbec jednoduché. Když byli Tadeáš a Patrik malí, zemřel jim tatínek. Jejich maminka tak najednou zůstala na všechno sama. Později si ale našla přítele a do rodiny přibyl benjamínek Denis, který je nyní miláčkem celé rodiny. Minulý rok maminka řešila závažný problém s bydlením, kdy se i s dětmi musela přestěhovat. V současné době jsou byty velmi drahé a stěhování si nemůže dovolit každý. Po uhrazení všech nákladů spojených se stěhováním jim nezbyly peníze na postele pro kluky. Proto prosí o příspěvek vás.

Společně jsme vybrali
celou částku 11,035 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka napsala příběh svých synů

Osmiletý Tadeášek a pětiletý Patrik jsou úžasní kluci, kteří bez sebe neudělají ani krok. A jako správní starší bráškové opatrují nejmladšího Denise.

Před čtyřmi lety se však stalo něco, co zejména na nejstarším Tadeáškovi zanechalo nesmazatelné stopy – Tadeáškův a Patrikův tatínek spáchal sebevraždu. Prvotní šok a nepochopení toho, jak se něco takového mohlo stát, vystřídala čirá hrůza, když o 14 dní později Tadeáška na přechodu pro chodce srazilo auto. V té době měl 4 roky. Upřímně mohu říct, že jsem byla na psychickém dně. Tadeášek se naštěstí uzdravil, já jsem ze všeho oklepala a začala dělat všechno proto, aby byly moje děti šťastné. Tadeášek však po svém tatínkovi stále truchlí.

Časem jsem si našla přítele, se kterým mám malého Denise. Řekla bych, že jsme šťastní, jen peněz máme málo. Příjmy naší rodiny tvoří rodičovský příspěvek, přídavky na děti, sirotčí důchod, příjmy z mé brigády a přítelův plat. Já mám bohužel dluhy z minulosti, které poctivě splácím, a partner je v insolvenci. Moc peněz nám tak po zaplacení dluhů nezbývá.

Byt, ve kterém žijeme, máme jakž takž zařízený, pořád nám ale chybí postele pro kluky. A protože momentálně není v našich silách na ně našetřit, rozhodli jsme se zkusit své štěstí a požádat o pomoc tady.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě