společně za lepší
dětství

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?
Přidejte jeho příběh.

+
Moje zóna

Palanda pro tři malé brášky

Přispět můžete na

palandu s přistýlkou pro 3 děti včetně matrací a úložného prostoru; dar zajišťuje Maxmax.cz

Iveta Nejtková
Patron příběhu

Iveta Nejtková

předsedkyně spolku Daveláček

Komentář patrona

Bertík, Nikolas a Sebík jsou nejmladší ze 7 dětí. Jejich rodinu podporujeme v rámci našeho spolku Daveláček. Jedná se o rodinu, která žije na hranici chudoby. Maminka je na rodičovské dovolené, tatínek se potýká s různými zdravotními problémy, a proto je těžko zaměstnatelný. Rodina tedy žije pouze z peněz od státu. Rodiče s dětmi bydlí v jednopokojovém bytě, jehož zařízení tvoří jedna manželská postel (lůžko pro 4 děti), rozkládací gauč (lůžko pro 3 děti) s konferenčním stolkem, postýlka (úložný prostor) a malá obývací stěna. Rodiče spí na zemi na matracích. V bytě je při našich návštěvách vždy čisto a uklizeno. Jelikož maminka nedosáhla žádného vzdělání a tatínek pouze toho základního, je komunikace s nimi velice obtížná. Věřím ale, že permanentním dohledem a pomocí se situace brzo zlepší. Cílem našeho spolku je vzbudit ve starších dětech větší zájem o školu, aby byly příkladem a pomocníky pro své mladší sourozence. Od září budou mít zajištěné zájmové kroužky i potřebná doučování, což je skvělé. Teď jsme se zaměřili na to, jak pro ně sehnat postele. Rodiče si v žádném případě nemohou dovolit postele pořídit, proto jsem jim s ohledem na jejich děti doporučila Patrona dětí. Pokud se povede, aby měly děti každé své lůžko a rodiče konečně spali na posteli, věřím, že to pro rodinu bude nový impuls pro to, aby svoji situaci začali řešit aktivněji.

Vybráno 0 Kč
Zbývá měsíc
Cílová částka 12,995 Kč
Chci darovat

Na pomoc dětem putuje vždy 100 % z částky, kterou darujete. Platba proběhne jednorázově.

Sdílet příběh:

Příběh tří malých kluků, kteří nemají vlastní postele

Bertík, Nikolas a Sebík jsou tři malí rošťáci, kteří odjakživa spí na jedné posteli. V noci se kopou, pošťuchují a lezou jeden přes druhého. Dobře se tak nevyspí ani jeden z nich. Rodiče by rádi každému z nich pořídili pořádnou postel, bohužel si ale takový výdaj nemohou dovolit.

Rodiče chlapců vychovávají celkem 7 dětí. Maminka je momentálně na rodičovské dovolené s Bertíkem a Nikolasem, tatínek nepracuje. Rodina je tak závislá na sociálních dávkách.

Každé dítě, bez ohledu na to, do jaké rodiny se narodilo, si zaslouží vlastní místo k odpočinku. Bez pořádného spánku jsou děti nesoustředěné, hádají se a přes den všude možně usínají. Dejme proto těmto třem malým raráškům šanci dobře se vyspat a mít nějaký prostor jenom pro sebe. Bez naší pomoci mít vlastní postele nejspíš nikdy nebudou.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
z částky, kterou darujete.

Vždy vám pošleme zprávu, až dar předáme dítěti.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Rodiny v nouzi
Zbývá měsíc
Simonce na postýlku
0 Kč
Cílová částka 5,516 Kč
Podpořit příběh
Rodiny v nouzi
Zbývá měsíc
Matýskovi na dětskou postel
0 Kč
Cílová částka 6,799 Kč
Podpořit příběh
Rodiny v nouzi
Zbývá měsíc