Palanda pro tři malé brášky

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

palandu s přistýlkou pro 3 děti včetně matrací a úložného prostoru; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Iveta Nejtková
Patron příběhu

Iveta Nejtková

předsedkyně spolku Daveláček

Komentář patrona

Bertík, Nikolas a Sebík jsou nejmladší ze 7 dětí. Jejich rodinu podporujeme v rámci našeho spolku Daveláček. Jedná se o rodinu, která žije na hranici chudoby. Maminka je na rodičovské dovolené, tatínek se potýká s různými zdravotními problémy, a proto je těžko zaměstnatelný. Rodina tedy žije pouze z peněz od státu. Rodiče s dětmi bydlí v jednopokojovém bytě, jehož zařízení tvoří jedna manželská postel (lůžko pro 4 děti), rozkládací gauč (lůžko pro 3 děti) s konferenčním stolkem, postýlka (úložný prostor) a malá obývací stěna. Rodiče spí na zemi na matracích. V bytě je při našich návštěvách vždy čisto a uklizeno. Jelikož maminka nedosáhla žádného vzdělání a tatínek pouze toho základního, je komunikace s nimi velice obtížná. Věřím ale, že permanentním dohledem a pomocí se situace brzo zlepší. Cílem našeho spolku je vzbudit ve starších dětech větší zájem o školu, aby byly příkladem a pomocníky pro své mladší sourozence. Od září budou mít zajištěné zájmové kroužky i potřebná doučování, což je skvělé. Teď jsme se zaměřili na to, jak pro ně sehnat postele. Rodiče si v žádném případě nemohou dovolit postele pořídit, proto jsem jim s ohledem na jejich děti doporučila Patrona dětí. Pokud se povede, aby měly děti každé své lůžko a rodiče konečně spali na posteli, věřím, že to pro rodinu bude nový impuls pro to, aby svoji situaci začali řešit aktivněji.

Společně jsme vybrali
celou částku 12,995 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh tří malých kluků, kteří nemají vlastní postele

Bertík, Nikolas a Sebík jsou tři malí rošťáci, kteří odjakživa spí na jedné posteli. V noci se kopou, pošťuchují a lezou jeden přes druhého. Dobře se tak nevyspí ani jeden z nich. Rodiče by rádi každému z nich pořídili pořádnou postel, bohužel si ale takový výdaj nemohou dovolit.

Rodiče chlapců vychovávají celkem 7 dětí. Maminka je momentálně na rodičovské dovolené s Bertíkem a Nikolasem, tatínek nepracuje. Rodina je tak závislá na sociálních dávkách.

Každé dítě, bez ohledu na to, do jaké rodiny se narodilo, si zaslouží vlastní místo k odpočinku. Bez pořádného spánku jsou děti nesoustředěné, hádají se a přes den všude možně usínají. Dejme proto těmto třem malým raráškům šanci dobře se vyspat a mít nějaký prostor jenom pro sebe. Bez naší pomoci mít vlastní postele nejspíš nikdy nebudou.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě