Palanda pro Vendulku a Elišku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

palandu včetně matrací a úložného prostoru; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Lýdie  Wiselková
Patron příběhu

Lýdie Wiselková

sociální pracovnice

Komentář patrona

S tatínkem a jeho dvěma dcerkami jsem začala spolupracovat v rámci sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi Slezské diakonie. Tatínek se dostal do nelehké situace kvůli své manželce, která rodinu opustila. Podal žádost o rozvod a svěření dětí do své péče, protože již déle nemohl snášet důsledky jejího jednání. Maminka dětí totiž rodinu finančně ruinovala a nejevila a stále nejeví snahu splácet své dluhy a převzít zodpovědnost za své činy. Tatínek žije s Vendulkou a Eliškou v chatce, kterou svépomocí zvětšuje a dostavuje tak, aby v ní měla děvčata svůj pokojíček. Tatínek je momentálně v evidenci úřadu práce a hledá si práci na denní směnu. Předtím totiž pracoval na několik směn, s čímž musel kvůli holkám, které mu nemá kdo pohlídat, přestat. Obě děti jsou v předškolním věku a mají zdravotní problémy – Vendulka nedoslýchá na jedno ucho a Eliška má vrozenou srdeční vadu. Tatínek by jim rád pořídil nové postele, protože holky zatím spí na starém gauči. Protože na to ale nemá dostatek peněz, obrátil se s mojí pomocí na Patrona dětí. Vím, že si naši pomoc zaslouží.

Společně jsme vybrali
celou částku 7,109 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Tatínek vypráví příběh svých dcer, které vychovává sám

Jsem rozvedený tatínek dvou úžasných holčiček, čtyřleté Elišky a pětileté Vendulky. Žijeme společně v chatce, kterou se snažím stavebně upravit, k dispozici však mám jen omezené finanční prostředky. Momentálně jsem totiž v evidenci úřadu práce jako uchazeč o zaměstnání, protože jsem kvůli péči o děvčata musel opustit svoji předchozí práci, kde se pracuje na směny. Nemám nikoho, kdo by mi děvčata mohl pohlídat a jejich maminka se o ně nezajímá. Jediné, co nám po sobě zanechala, jsou dluhy, které splácím.

Naše chatka není moc velká a nejvíce místa v ní zabírá velký gauč, který Elišce a Vendulce supluje postel. Gauč má však už nejlepší léta za sebou a holkám se na něm nespí moc dobře. Proto bych jim chtěl pořídit nové postele, ideálně palandu, kde by měla každá svůj koutek nejen na spaní, ale také na hraní.

Eliška je moc šikovná, ráda si maluje a poslouchá pohádky. Bohužel ji ale trápí vrozená srdeční vada, takže ji v budoucnu čeká operace. Starší Vendulka má zase ráda svůj klid a chvilky jenom pro sebe, kdy si prohlíží knížky, staví puzzle nebo si maluje. Vendulčiným hendikepem je nedoslýchavost na jedno ucho, což ji dost trápí. Někdy, když něco neslyší, začne plakat a je opravdu nešťastná. A to mě moc mrzí.

Mé dcerky se mají moc rády, občas by však chtěly strávit nějaký čas jedna bez druhé. To ale nejde, když spolu sdílí i gauč na spaní. A protože pro ně chci jen to nejlepší a sám jim nyní novou palandu nemohu pořídit, rozhodl jsem se na doporučení naší sociální pracovnice požádat o pomoc Patrona dětí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě