Parádnici Markétce na kroužek step aerobicu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

poplatek za kroužek a vybavení na step aerobic

Obrázek daru
Lenka  Kutová
Patron příběhu

Lenka Kutová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Markétka je úžasná holka, která to v životě neměla snadné. Je nejstarší ze tří dětí, její otec dříve byl a nyní opět je ve vězení. O výživné na svoji dcerku se nikdy nestaral a maminka od něj ještě neviděla ani korunu. A protože pro ni jako samoživitelku není snadné finančně zajistit tři děti, bojuje rodina s nedostatkem peněz. Markétka doma pomáhá, jak jen to desetileté dítě dokáže, a maminka je na ni moc pyšná. S učením se trošku trápí, na kroužku step aerobicu je ale šťastná a sama sebou. Protože jsou však náklady na takový kroužek dost vysoké, hrozí, že se bude muset své největší životní radosti vzdát. Já se jim snažím pomáhat, jak jen to jde, kroužek ale zaplatit nedokážu. Proto moc prosím o pomoc vás.

Společně jsme vybrali
celou částku 7,714 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Markétky, která ve sportu našla jistotu a bezpečí

Desetiletá Markétka je sportovně nadaná dívka, která si zamilovala step aerobic. Doma má vystavenou hromadu medailí, na které je moc pyšná. Se začátkem školního roku je však potřeba uhradit kroužek, boty, dres a další potřebou výbavu na sezónu. Problém je ale v tom, že v rodinném rozpočtu na takový výdaj nejsou peníze. A proč tomu tak je?

Markétka vyrůstá s maminkou a dvěma sourozenci – o rok mladším bráškou a osmnáctiměsíční sestřičkou. Markétčin otec je ve vězení za domácí násilí a o svou dcerku se nezajímá. Otec nejmladší holčičky s nimi také nežije. Maminka pobírá rodičovský příspěvek, protože se ale potýká s insolvencí, nezbyde jí po úhradě toho nejnutnějšího ani koruna.

Představa, že by Markétka nemohla chodit do svého milovaného kroužku, malou sportovkyni děsí. Pojďme jí proto společně pomoci a dejme jí šanci pokračovat ve sportu, při kterém je opravdu šťastná.

P. S. Jméno dítěte v příběhu bylo změněno. Děkujeme za pochopení.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě