Parádnici Marušce na stravné ve školce

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

stravné v mateřské škole na 7 měsíců

Obrázek daru
Gabriela  Tichá
Patron příběhu

Gabriela Tichá

sociální pracovnice

Komentář patrona

S rodinou Marušky spolupracuji jako sociální pracovnice již druhým rokem. Maruščina maminka je samoživitelka a o své tři děti se velmi dobře stará, bohužel se však neustále potýká s nedostatkem finančních prostředků. Maruška v září nastoupila do školky a než se mamince podaří najít vhodné zaměstnání, snaží se přivydělávat brigádami. I tak jí ale nezbývá potřebná finanční částka na úhradu obědů a svačinek ve školce. Maruška je velmi milá a zvídavá holčička, která si ráda hraje s dětmi, a pobyt ve školce jí velmi prospívá. Aby to tak mohlo zůstat, rozhodla se maminka požádat o pomoc s placením stravného Patrona dětí. Pojďme jí pomoci, prosím.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,760 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své Marušky

Čtyřletá Maruška je hodná a usměvavá holčička, která si užívá společnost jiných dětí. Ráda maluje a vyrábí, ještě raději však řádí na dětském hřišti. Přes týden tráví svá dopoledne ve školce, kde se jí moc líbí. Byla bych ráda, kdyby časem ve školce zůstávala i po obědě, zatím si ji ale vyzvedávám už v poledne.

Maruška má dva sourozence, kteří s ní mají obrovskou trpělivost. Tatínek dětí s námi nežije a dlouho bohužel neplatil výživné. V době, kdy jsme se rozešli, jsem byla na rodičovské dovolené a alimenty mi hodně chyběly. Dostala jsem se tak do finanční tísně, kterou se snažím řešit. Výživné už naštěstí chodí pravidelně a od Maruščina nástupu do školky chodím po brigádách, zatím se mi však nedaří najít si práci na plný úvazek a stabilizovat svoji finanční situaci.

Běžně zvládám poplatit výdaje za domácnost i bydlení, aktuálně mi ale chybí peníze na svačinky a obědy ve školce. Pokud stravné neuhradím, nebude moci Maruška do školky chodit, což by mi znemožnilo chodit na brigády a hledat práci. Naše finanční situace by se tím jenom zhoršila. Aby k tomu nedošlo, zkouším své štěstí a prosím vás o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě