Parádnici Natálce na výbavu do 2. třídy

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školní pomůcky a potřeby; dar zajišťuje Mall.cz a SEVT.cz

Obrázek daru
Bc. Klára  Pazderová
Patron příběhu

Bc. Klára Pazderová

Pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

Natálka je dcera maminky, za kterou jezdím již od května loňského roku. Spolupracuji s nimi od chvíle, kdy se nastěhovali na ubytovnu. Příliš vhodné ubytování to nebylo, ale byla to střecha nad hlavou. Rodiče se snažili, ale bylo jejich 5 dcer spokojených. Když už vše vypadalo dobře, tak přišla velká rána. Tatínek musel nastoupit do výkonu trestu. Maminka zůstala na 5 dětí sama. Situace to byla více než náročná, ale maminka díky pomoci ostatních našla nový byt, kde mají holčičky místo na hraní. Natálka již půjde do druhé třídy. První třídu zvládla na výbornou. Aby mohla zvládnout i druhou třídu, potřebuje veškeré pomůcky, které jí pomůžou býti úspěšnou žákyní. Maminka si je ale nemůže dovolit, proto jsem jim doporučila právě Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,928 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Natálky, která jde do 2. třídy a potřebuje novou výbavu do školy

Natálka jde letos do 2. třídy. Je to parádnice, která má ráda kosmetiku a módu. Moc ráda také maluje, kreslí a vytváří cokoli z čehokoli. Bydlí se svými 4 sestrami a maminkou v pronajatém bytě. Její maminka je samoživitelka a v březnu tohoto roku zůstala na svých 5 dětí sama. Otec totiž musel nastoupil do výkonu trestu.

"Ze dne na den jsem tak zůstala sama s 5 dětmi. Bydlela jsem s nimi na ubytovně, což samozřejmě nebylo vhodné – hlavně pro holky. Ale před nedávnem jsme se všichni společně přestěhovaly do krásného bytu. Máme z něj obrovskou radost. Bydlí se nám v něm opravdu skvěle. Mé dcery mají konečně svůj prostor, ve kterém si mohou hrát a vyrůstat opravdu doma. Abych ale mohla stěhování zrealizovat, stálo mě to hodně sil a hlavně veškeré mé úspory." říká maminka Natálky.

Základní škola, na kterou Natálka chodí, má speciální výukové programy. Jsou zaměřené na kvalitní výuku, cizí jazyky a informatiku. Finanční nároky jsou tedy o něco vyšší než na běžné škole. Bohužel maminčiny finanční prostředky jsou omezené a začátek školního roku je pro ni obecně finančně opravdu náročný. Pomůžeme jim a vyšleme tak Natálku připravenou do školy na 100 %?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě