Páťovi a Domčovi na intenzivnější školní přípravu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

notebook

Obrázek daru
Mgr. Božena  Horáková
Patron příběhu

Mgr. Božena Horáková

vedoucí a sociální pracovník v Centru sv. Sáry - sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi

Komentář patrona

S rodinou pracuji od roku 2012. Za tu dobu rodina řešila mnoho nepříznivých situací, ke kterým se maminka stavěla aktivně a snažila se je řešit. To hlavně přispělo k tomu, že se spousta věcí podařila, i když mnohdy s vyčerpáním sil. Jelikož se ke všem problémům staví čelem a snaží se synům zajistit prostředí vhodné pro dobrý vývoj, bude mi ctí stát se patronkou příběhu obou chlapců.

Společně jsme vybrali
celou částku 7,986 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Aby kluci mohli procvičovat a rozvíjet své schopnosti

Ráda bych touto cestou požádala o pomoc pro dva chlapce, třináctiletého Patrika a jedenáctiletého Dominika. Se svojí maminkou bydlí v bytě 2+1, kde s nimi žije ještě nejstarší Lukáš (23), který je vyučený a už pracuje. Mamince přispívá na domácnost a pomáhá jí také se splácením insolvence. O tu musela maminka požádat z důvodu vysokých dluhů, do kterých se dostala společně s bývalým manželem. Ten se ale k uhrazení dluhů nehlásí. Navíc ani výživné nehradí řádně a včas. Maminka si našla zaměstnání, kde pracuje již více než 3 roky. Je to těžká práce v živočišné výrobě a musí pracovat na směny, o víkendech a o svátcích. V minulosti rodina řešila spoustu problémů, ale maminka se ke všemu stavěla a nadále staví aktivně a snaží se ze všech sil dětem zajistit lepší životní podmínky.

Oba kluci mají rádi zvířátka, starají se o párek skinny morčátek a ochočený pár andulek. Patrik (13) dokonce chodí do terarijního kroužku. Na svého brášku je moc hodný a snaží se mu ve všem pomáhat. Občas ho doprovází do školy i ze školy. Patrik bohužel trpí ADHD, dyslexií, dysgrafií a poruchou citů a emocí. Ve škole mu pomáhá asistentka pedagoga a díky ní učivo skvěle zvládá.

Dominik (11) zase velmi rád tvoří ručkama. Ve škole chodí do kroužku keramiky, skládá stavebnice a moc ho baví pexeso. U toho ale občas trošku švindluje. Dominik má klidnou povahu a je to takový malý průzkumník. Rád šmejdí a zjišťuje, co je kde nového. Navštěvuje speciální základní školu, neboť má střední mentální poruchu, vadu řeči a problémy s růstem. Ve škole je však moc šikovný a dělá pokroky.

Maminka se o vzdělávání svých dětí velmi zajímá a s kluky se pravidelně učí. Ještě nedávno měli doma starší stolní počítač, na kterém si Páťa s Domčou mohli opakovat učivo. Patrik na něm zpracovával projekty do školy, procvičoval si matematiku, češtinu a angličtinu. Na počítači také byly speciální programy na procvičování paměti, lehké matematiky a pexesa pro Dominika. Počítač se ale pokazil a opravit už nejde. Maminka by klukům ráda zakoupila notebook, ale vzhledem k tomu, že veškeré peníze odchází na úhradu insolvence, tak na něj nemá peníze. Protože je však velký bojovník a před potížemi neutíká, ale řeší je, rozhodla jsem se, že rodinu podpořím a budu patronkou jejich příběhu.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě