Patricie potřebuje do školy šicí stroj

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

šicí stroj; dar zajišťuje Mall.cz

Obrázek daru
Julie  Gajdácsová
Patron příběhu

Julie Gajdácsová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Patricie je dcera mé kamarádky, se kterou se znám už spoustu let. Nedávno byla přijata na střední uměleckoprůmyslovou školu, kam se neskutečně těší. Vždycky snila o tom, že bude studovat umělecký design a já jsem moc ráda, že se jí toto přání splní. Ke studiu však bude potřebovat šicí stroj, na který její maminka nemá peníze. Patriciina maminka se bohužel dlouhodobě potýká se zdravotními problémy, které ji v posledních několika měsících neumožnily pracovat. Nyní už je jí naštěstí lépe a těší se do nového zaměstnání. Trápí ji ale, že Patricii nemůže pořídit potřebný šicí stroj, proto se rozhodla požádat o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,737 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Patricie, tiché dívky s bolavou duší

Čtrnáctiletá Patricie je uzavřená dívka, na které se podepsalo domácí násilí, jehož byla svědkem. Hluboké stopy, které to zanechalo na její citlivé dětské duši, nikdy nezmizí. Ví, že její maminka se také trápí, a tak se ji snaží nezatěžovat svými problémy. Hodně emocí proto drží v sobě.

Maminka se zase ze všech sil snaží, aby byla Patricie spokojená, ne vždy se to ale daří. Sama se totiž pere s bipolární poruchou, kterou není snadné zvládat. Posledních pár měsíců byla navíc hodně nemocná, takže nemohla pracovat, což se samozřejmě podepsalo i na finanční situaci rodiny. Mamince už je ale naštěstí lépe, a tak zanedlouho nastoupí do nové práce.

Maminka si uvědomuje, že toho Patricie nese na svých bedrech víc než dost, a ráda by jí udělala radost novým šicím strojem. Patricie totiž v září nastoupí na střední školu, a to rovnou na svůj vysněný umělecký design. Bude se tam mimo jiné učit šít, což už ji teď nesmírně baví. Nemá však vlastní šicí stroj, bez kterého se ale ve škole neobejde, a je z toho samozřejmě nervózní a smutná. Kvůli tomu, že nemají s maminkou peníze a nemohou si spoustu věcí dovolit, se cítí odstrčená od svých spolužáků a má strach, že když nebude mít potřebné pomůcky ke studiu, bude vyčleněná z kolektivu i na střední škole.

Protože bude ještě chvíli trvat, než se maminka finančně zahojí, rozhodla se poprosit o pomoc s úhradou šicího stroje vás. Patricie je úžasné děvče a maminka si teď ze všeho nejvíc přeje, aby byla šťastná. Pomůžete jí s tím?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě