společně za lepší
dětství

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?
Přidejte jeho příběh.

+
Moje zóna

Patricie potřebuje do školy šicí stroj

Zpětná vazba

Patricie, šicí stroj a umělecký design

Krásný den, jménem Patricie i projektu Patron dětí bychom Vám rádi ještě jednou poděkovali za Váš finanční dar na pomoc příběhu: Patricie potřebuje do školy šicí stroj Patricie v září nastupuje na střední školu se zaměřením na umělecký design a potřebovala šicí stroj.

Číst dále ⟶
Přispívali jste na

šicí stroj; dar zajišťuje Mall.cz

Julie  Gajdácsová
Patron příběhu

Julie Gajdácsová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Patricie je dcera mé kamarádky, se kterou se znám už spoustu let. Nedávno byla přijata na střední uměleckoprůmyslovou školu, kam se neskutečně těší. Vždycky snila o tom, že bude studovat umělecký design a já jsem moc ráda, že se jí toto přání splní. Ke studiu však bude potřebovat šicí stroj, na který její maminka nemá peníze. Patriciina maminka se bohužel dlouhodobě potýká se zdravotními problémy, které ji v posledních několika měsících neumožnily pracovat. Nyní už je jí naštěstí lépe a těší se do nového zaměstnání. Trápí ji ale, že Patricii nemůže pořídit potřebný šicí stroj, proto se rozhodla požádat o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,737 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Patricie, tiché dívky s bolavou duší

Čtrnáctiletá Patricie je uzavřená dívka, na které se podepsalo domácí násilí, jehož byla svědkem. Hluboké stopy, které to zanechalo na její citlivé dětské duši, nikdy nezmizí. Ví, že její maminka se také trápí, a tak se ji snaží nezatěžovat svými problémy. Hodně emocí proto drží v sobě.

Maminka se zase ze všech sil snaží, aby byla Patricie spokojená, ne vždy se to ale daří. Sama se totiž pere s bipolární poruchou, kterou není snadné zvládat. Posledních pár měsíců byla navíc hodně nemocná, takže nemohla pracovat, což se samozřejmě podepsalo i na finanční situaci rodiny. Mamince už je ale naštěstí lépe, a tak zanedlouho nastoupí do nové práce.

Maminka si uvědomuje, že toho Patricie nese na svých bedrech víc než dost, a ráda by jí udělala radost novým šicím strojem. Patricie totiž v září nastoupí na střední školu, a to rovnou na svůj vysněný umělecký design. Bude se tam mimo jiné učit šít, což už ji teď nesmírně baví. Nemá však vlastní šicí stroj, bez kterého se ale ve škole neobejde, a je z toho samozřejmě nervózní a smutná. Kvůli tomu, že nemají s maminkou peníze a nemohou si spoustu věcí dovolit, se cítí odstrčená od svých spolužáků a má strach, že když nebude mít potřebné pomůcky ke studiu, bude vyčleněná z kolektivu i na střední škole.

Protože bude ještě chvíli trvat, než se maminka finančně zahojí, rozhodla se poprosit o pomoc s úhradou šicího stroje vás. Patricie je úžasné děvče a maminka si teď ze všeho nejvíc přeje, aby byla šťastná. Pomůžete jí s tím?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
z částky, kterou darujete.

Vždy vám pošleme zprávu, až dar předáme dítěti.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vzdělání
Zbývá 19 dní
Vzdělání
Zbývá 19 dní
Učebnice do školy pro Vlaďku
1,000 Kč
Cílová částka 3,387 Kč
Podpořit příběh
Vzdělání
Zbývá 25 dní
Školní pomůcky pro Denise
500 Kč
Cílová částka 2,353 Kč
Podpořit příběh