Patrová postel pro Adélku a její sestřičku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

patrovou postel s přistýlkou + matraci, dar zajišťuje MAXMAX.cz

Obrázek daru
Bc. Klára  Pazderová
Patron příběhu

Bc. Klára Pazderová

sociální pracovnice

Komentář patrona

S Adélčinou rodinou spolupracuji od chvíle, kdy se nastěhovali na ubytovnu. Rodiče se i přes náročnou situaci a nevhodné ubytování snažili, aby bylo jejich pět dcer spokojených. Když už vše vypadalo dobře, přišla velká rána, kdy musel tatínek nastoupit do výkonu trestu, a maminka zůstala na děti sama. Díky pomoci ostatních ale našla nový byt a rodina se snaží postavit zpátky na nohy. Adélka se svou sestřičkou Natálkou teď potřebují palandu, aby měly v pokoji více místa a dobře se jim spalo.

Společně jsme vybrali
celou částku 10,379 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Adélky a jejích sestřiček, které to nemají v životě snadné

Osmiletá Adélka je z pěti dcer. Je umělecky založená, nejradši kreslí, také ráda tancuje a zpívá. Se svou maminkou a svými sestrami Lucinkou, Natálkou, Bětuškou a Michalkou bydlí v krásném pronajatém bytě. Bohužel všechno není tak růžové, jak se zdá.

Adélčin otec musel nedávno nastoupit do výkonu trestu a její maminka zůstala na všech pět holčiček sama. Snaží se, aby nestrádaly, ale po zaplacení nájmu a nakoupení jídla nezbývají malým ženám žádné finance navíc. Teď ze všeho nejvíc potřebují vhodný nábytek do bytu, například Adélka a její sestra Natálka by nutně potřebovaly novou postel.

Adélka s Natálkou potřebují místo, kde se pořádně vyspat a zároveň prostor, kde si hrát. Maminka by jim ráda pořídila patrovou postel s úložnými prostory, kam by si mohly uložit hračky. Bohužel si kvůli rodinné a finanční situaci tento výdaj nemůže dovolit. Postel, na které se dá pořádně spát, by ale měla být pro děti samozřejmostí. Rozhodla se tedy podat žádost o pomoc Patronovi dětí a za jakýkoliv příspěvek na postel pro Adélku a její sestřičku moc děkuje.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě