Patrová postel pro Víťu a jeho sourozence

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

patrovou postel s přistýlkou pro tři děti včetně úložného prostoru a tří matrací, dar zajišťuje MAXMAX.cz

Obrázek daru
Mgr. Barbora  Pavlíková
Patron příběhu

Mgr. Barbora Pavlíková

terénní sociální pracovnice

Komentář patrona

Víťa je čtrnáctiletý chlapec s mentálním postižením, do jehož rodiny docházím jako terénní sociální pracovnice. Vzhledem ke svému zdravotnímu stavu potřebuje chlapec zvýšený dohled a podporu doma i ve škole. Víťa žije s rodiči a sedmi sourozenci v nájemním bytě. Otec je zaměstnán brigádně, matka je v domácnosti, peněz nemají nazbyt, ale o děti se řádně starají. Bydlení rodiny neumožňuje, aby Víťa a někteří jeho sourozenci měli vlastní postele. Spí na matracích, které se přes den odklízí, aby rodina měla prostor pro denní aktivity. Tuto situaci by vyřešila patrová postel, ale rodina si ji nemůže dovolit pořídit. Touto cestou prosíme o příspěvek. Jsem si jista, že by Víťa i ostatní sourozenci nad vlastní patrovou postelí skákali radostí. Děkujeme.

Společně jsme vybrali
celou částku 12,911 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Víti a jeho sedmi sourozenců, kteří nemají kde spát

Víťovi je čtrnáct let a narodil se s mentálním postižením. Naštěstí má kolem sebe maminku, tatínka a sedm sourozenců, kteří se o něj starají a podporují ho. Ve škole mu pomáhá asistentka. Víťa ze všeho nejradši kreslí a snaží se i přes svůj zdravotní stav každému pomoci. Teď ale přišla chvíle, kdy potřebuje pomoc on.

Velká rodina bydlí v malém nájemním bytě, peněz rozhodně nemají nazbyt, ale rodiče se snaží poskytnout svým dětem všechny běžné potřeby. Bohužel nejsou peníze, ani prostor na to, aby měli Víťa a někteří z jeho sourozenců kde spát. Zatím spí na matracích na podlaze, které se na den odklízí. Matrace jsou nepohodlné, dětem se na nich špatně spí a jsou pak přes den unavené.

Situaci by vyřešilo pořízení patrové postele, kam by se vešel Víťa i další dva jeho sourozenci. Měli by konečně ničím nerušenou noc a navíc má postel úložné prostory, kam si budou moci ukládat své hračky. Víťa by si takovou postel moc přál, ale rodina bohužel nemá peníze na to ji pořídit. Ale protože kvalitní spánek je základ, rozhodli se jeho rodiče podat žádost Patronovi dětí a za jakýkoliv příspěvek na patrovou postel upřímně děkují. Víťa a celá jeho početná rodina by měla obrovitánskou radost.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě