Pavlíkovi na rovnátka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

rovnátka

Obrázek daru
Mgr. Martina  Kroutilová
Patron příběhu

Mgr. Martina Kroutilová

poradkyně rané péče

Komentář patrona

S Pavlíkem se znám přes dva a čtvrt roku. Do jeho rodiny docházím za jeho nejmladší sestřičkou Kristýnkou jako poradkyně rané péče. Pavlík je milý chlapec a šikovný starší bratr. Žije v úplné rodině se třemi sourozenci, všechny děti ale naneštěstí mají nějaké zdravotní obtíže. Rodiče se o ně velmi hezky starají, zajišťují jim to nejdůležitější. Jsou však věci, které si rodina z finančního hlediska nemůže dovolit. Patron dětí jim již několikrát pomohl a oni si toho ohromně váží. Nyní se ale nacházejí v situaci, kdy nemohou Pavlíkovi pořídit rovnátka. Pavlík je však ze zdravotních důvodů nutně potřebuje. Rovnátka mu ale také pomohou ke zvýšení sebevědomí. Někteří z nás si jistě pamatují dobu, kdy nám lékaři i rodiče rovnátka nutili a my je nechtěli. A jak jsme dnes rádi, že jsme je poslechli. Pojďme rodině společně pomoci.

Celou částku se sice nepodařilo vybrat, s rodinou dítěte jsme ale našli způsob, jak za vybranou částku 3500 Kč pořídit alespoň část daru. Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Pavlíka, kterého trápí křivé zuby

Třináctiletý Pavlík bydlí se svými rodiči a třemi sourozenci ve čtyřpokojovém bytě. Je to společenský kluk, který se cítí dobře v kolektivu jiných dětí. Za svými vrstevníky ale poněkud zaostává. Má totiž diagnostikovanou lehkou mentální retardaci, proto navštěvuje speciální školu. Momentálně se chystá do 6. třídy. Ve škole se potkává se svojí mladší sestřičkou Moničkou, která půjde do 4. třídy. Monička totiž trpí stejně jako on lehkou mentální retardací. Pavlík má ještě devatenáctiletého brášku Jarka, který se potýká s důsledky dětské mozkové obrny, a dvouletou sestřičku Kristýnku, kterou trápí strabismus a opožděný psychomotorický vývoj. Pavlík doma s péčí o staršího brášku rád pomůže a se svými sestřičkami si vydrží dlouho a hezky hrát. Má s nimi obrovskou trpělivost. Po prázdninách by také rád začal chodit do skautu, o kterém pořád mluví.

Pavlíka však nyní začaly trápit zuby. Jeho zubař trvá na tom, že potřebuje rovnátka, a to zejména ze zdravotních důvodů. Kvůli křivým zubům už totiž pořádně neskousne a při čištění se kartáčkem ani na všechna místa nedostane. Protože si ale rodina se 4 hendikepovanými dětmi výdaj v podobě rovnátek nemůže dovolit, rozhodli se rodiče požádat o příspěvek Patrona dětí. Pomozme.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě