Pavlíkovi na výlety a kulturní akce se školou

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

poplatek do třídního fondu (výlety, kulturní akce, pracovní sešity, potřeby do výtvarné výchovy a doprava na plavání)

Obrázek daru
Marek  Janás
Patron příběhu

Marek Janás

sociální pracovník

Komentář patrona

S Pavlíkovou rodinou spolupracuji jako sociální pracovník již třetím rokem. Pavlík ze všeho nejvíc touží připojit se ke svým spolužákům při kulturních akcích, kterých se v minulosti z finančních důvodů nemohl zúčastnit. Bohužel hrozí, že se situace bude opakovat i letos. Pavlíkovi rodiče totiž nemají dost peněz na to, aby uhradili poplatek ve výši 2 000 korun, ze kterých se kulturní akce, ale také výlety či pracovní sešity financují. A protože vím, že si Pavlík pomoc zaslouží, rozhodl jsem se ho podpořit jako patron jeho příběhu.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Pavlíka, který si přeje chodit do divadla a jezdit na výlety se svými spolužáky

Osmiletý Pavlík je citlivý kluk, který je rád ve společnosti svých spolužáků. Děti v jeho třídě si navzájem rozumí a Pavlík se na ně každý den moc těší. O to hůř proto nese, když jde celá třída třeba do divadla a Pavlík s nimi jít nemůže. Doma totiž na divadlo nejsou peníze.

Pavlík má další čtyři sourozence a rodiče se mají co otáčet, aby všechno finančně zvládli. A momentálně jim to bohužel zrovna moc nejde. Maminka je na rodičovské dovolené a tatínek nepracuje, rodina je tak závislá na dávkách státní sociální podpory a hmotné nouze. Po úhradě nákladů na bydlení v pronajatém rodinném domku a potravin už jim nezbyde ani koruna.

Rodiče si uvědomují, jak moc Pavlíka trápí vědomí, že doposud nemá zaplacený poplatek do třídního fondu, ze kterého se financují právě divadla a výlety, ale také pracovní sešity, potřeby do výtvarné výchovy a doprava na plavání. A protože vědí, že peníze na úhradu tohoto poplatku dohromady nedají, rozhodli se požádat o finanční příspěvek Patrona dětí. Pomůžeme?

P. S. Jméno dítěte v příběhu bylo změněno. Děkujeme za pochopení!

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě