společně za
lepší dětství

Otevřít menu Zavřít menu

Pavlínce na zubní korunku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

celokeramickou zirkonovou korunku

Obrázek daru
Mgr. Jana  Staňková
Patron příběhu

Mgr. Jana Staňková

vychovatelka DD a ŠJ Nechanice

Komentář patrona

Pracuji jako vychovatelka a předsedkyně Spolku přátel dětí DD Nechanice. Snažím se dětem, které žijí v našem dětském domově, pomáhat, co můžu. Pavlínka má rodiče alkoholiky a bez pomoci cizích lidí by nadále chodila po světě s černým předním zubem. A v patnácti letech jí to sebevědomí, které má tolik snížené z dětství u rodičů, určitě neposílí.

Společně jsme vybrali
celou částku 6,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Na pomoc Pavlínce, která potřebuje nový zoubek

Pavlínce je 15 let a už druhým rokem bydlí v dětském domově. Připojila se tak ke svojí sestřičce a bratříčkovi, kteří v něm žijí už 5 let. Je jim 11 a 12 let.

Děti původně bydleli v Hradci Králové, kde většinu času trávily venku na sídlišti, a to i v noci. Jejich rodiče vysedávali každý večer po hospodách a vraceli se domů opilí. Proto jim byly děti soudně odebrány a nyní tráví své dětství v dětském domově.

Pavlínka je moc hezká slečna, která se ale skoro vůbec neusmívá. Její přední zub je totiž celý černý a Pavlínka ho nechce ukazovat. Poškodila si ho ve škole, kde spadla ze schodů. Rodiče jí však následnou péči odmítli financovat. Pomůžeme Pavlínce ke krásnějšímu úsměvu?

P. S. Jméno dítěte bylo v příběhu změněno. Děkujeme za pochopení.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě