Pavlovi a Domčovi na ozdravný pobyt

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

ozdravný pobyt v Itálii v rámci školy pro 2 děti

Obrázek daru
Mgr. Jana  Stöcklová
Patron příběhu

Mgr. Jana Stöcklová

učitelka

Komentář patrona

Pavla i Dominika znám z naší školy. Pavla učím a jsem jeho třídní učitelka, Dominik chodí do vedlejší třídy. Kluci pocházejí ze sociálně slabé rodiny, vyrůstají bez otce. Matka je bez práce a stará se o mladší sestru chlapců. Pavel má těžkou vývojovou dysfázii, což mu způsobuje problémy ve škole. Jinak je velmi dobrosrdečný, kamarádský, milý a má upřímnou radost z každého svého úspěchu. Přes týden bývá často u babičky, kde pomáhá, jak může. Byla bych moc ráda, kdyby mohl Pavel, ale i Dominik odjet se svými spolužáky na ozdravný pobyt do Itálie. Odpočinuli by si od každodenních starostí a prožili hezký týden, který si oba zaslouží. V minulých letech jsme klukům pomohli poloviční částkou z našeho podpůrného fondu, letos ale takovou možnost nemáme.

Společně jsme vybrali
celou částku 13,400 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh brášků, kteří si nepřejí nic jiného než týden strávený se spolužáky

Dvanáctiletý Pavel a desetiletý Domča jsou dva bráškové, kteří by se rádi zúčastnili ozdravného pobytu, který organizuje jejich škola. Maminka by jim toto dobrodružství ráda dopřála, ví, že si to kluci zaslouží, nemá na to ale dostatek peněz. S paní učitelkou proto začaly hledat možnosti, jak tento pobyt klukům zafinancovat. A objevily Patrona dětí.

A jací kluci vlastně jsou? Pavel se potýká s vývojovou dysfázií a dyslexií, ale jinak je to moc šikovný a nadaný kluk s laskavým srdcem. Mladšího Dominika bohužel také trápí dyslexie, vyniká však ve sportu. Nejraději jezdí na kole a hraje fotbal. I když to kluci mají kvůli poruše čtení složité, oba se neskutečně snaží, aby jejich školní výsledky byly co nejlepší.

Pavel i Domča mají rádi společnost, mezi svými kamarády se cítí dobře, někdy jsou ale smutní. Jejich tatínek se o ně totiž moc nezajímá a kluky to trápí. Jsou si také vědomi toho, že je jejich maminka bez zaměstnání a spoustu věcí jim nemůže pořídit. Doma navíc mají ještě čtyřletou sestřičku Leontýnku, takže peněz v rodině opravdu není nazbyt. Pojďme proto bráškům společně pomoci a dejme jim šanci na chvíli si odpočinout od všech starostí i smutků.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě