Pětiletá Adrianka potřebuje speciální operaci

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

operaci metodou Ulzibat; poskytne ji ZiNa clinic s.r.o.

Obrázek daru
Marie Kozáková
Patron příběhu

Marie Kozáková

asistentka v MŠ

Komentář patrona

S rodinou Adrianky se známe z jedné vesnice, Adrianku znám od 3 let, jsem její asistentkou již třetí rok. Vím proto, jak moc je ráda ve společnosti dětí, že ji baví tančit a cvičit. Dívenka hraje divadlo, staví si kostky, zkouší i malování a vystřihování, ráda pomáhá mladším dětem, protože je to velká bojovnice. Má však potíže s chůzí, při vycházkách zvládne ujít jen krátkou trasu, jinak musí být na kočárku, dělá jí problém nerovný terén. Potýká se též s problémy s motorikou, je třeba jí pomáhat s oblékáním, navíc nosí stále plenky. Určitě by jí pomohla operace, o kterou se rozhodla rodina požádat. Jde o kratší operační zákrok, který je vzhledem k epilepsii šetrnější, takzvanou metodou Ulzibat. Odstraňuje lokální svalové kontraktury a bolestivý syndrom. Cílem je dosáhnout lepších pohybových schopností. Plusem zákroku je nesporně též kratší čas rekonvalescence.

Společně jsme vybrali
celou částku 72,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Adriance na operaci, co jí pomůže v lepším pohybu

Adrianka je pětiletá holčička, která má bratra - dvojče a starší sestru. Navštěvuje MŠ, kde jí pomáhá paní asistentka Maruška i paní učitelky. Není tedy divu, že tam chodí Ája moc ráda. Přesto se potýká s trápením, s kterým jsme se rozhodli obrátit na vás.

Dcerka se narodila ve 30. týdnu těhotenství. Ani ve snu by mě tenkrát nenapadlo, jaký to může mít vliv na její život. Po složitějším těhotenství, proběhl porod tak rychle, že jsme to s Adriankou ani nestihly na porodní sál, syn Michael se narodil císařským řezem. Po dvou měsících strávených na oddělení pro nedonošené děti nás propustili domů s tím, že je dcera úplně v pořádku. Zdálo se, že tomu tak skutečně je. Adrianka dobře jedla, krásně rostla a přibývala. V motorickém vývoji se vyvíjela do sedmého měsíce bez problémů. V sedmém měsíci bylo ale najednou vše jinak. Míša byl zcela v pořádku a vývojově vše dohnal. Adrianka se vývojově zastavila. Bylo evidentní, že se Adrianka správně nevyvíjí.

Za čas bylo jasné, proč. Pan doktor nám potvrdil diagnózu – dětská mozková obrna - spastická diparéza. Na kontrolu jezdíme každé tři - čtyři měsíce, Adrianka dostávala do nožiček Botox. Ten už ale není dostačující. Byla nám doporučena operace metodou Ulzibat. Je to však operace, která není hrazena zdravotní pojišťovnou. A to představuje problém.

I když jsme oba zaměstnaní, nejsme schopni díky splátkám hypotéky a leasingu nic ušetřit.

Zákrok znamená odstranění svalových kontraktur a bolesti. Umožní výrazné zvýšení rozsahu pohybu a projeví se i nové pohybové dovednosti. Jedná se o operaci bez řezu na kůži, šetrně pouze v krajině jizvy. Trvá jen několik minut, hospitalizace pacienta je 24 hodin. Doporučují nám ji ošetřující lékaři Adrianky. Podaří se najít lidi, co nám pomohou?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě