Péťovi na školní obědy

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školní obědy na 4 měsíce

Obrázek daru
Ing. Petra  Vrbová
Patron příběhu

Ing. Petra Vrbová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Péťa je patnáctiletý kluk, který bydlí s tatínkem a dvěma nevlastními sestrami (7 a 4 roky), které mají rodiče zatím ve střídavé péči. Tatínek usiluje o získání dcer do výhradní péče, v současné době mu v tom však brání jeho zdravotní stav. Jedná se o sociálně slabou rodinu, která bydlí v sociálním bytě. Rodinu podporuji ze své pozice sociálního pracovníka města, kdy se domlouváme na dalším postupu a možnostech pomoci. Tatínek pracuje pouze při sezónních pracech, zdravotní stav mu totiž neumožňuje pracovat v oboru, který vystudoval. Péťa se svojí maminkou není v žádném kontaktu, výživné na syna tatínek nedostává. Péťa dojíždí do základní školy do blízké vesnice, rád vaří a plave. Jeho rodina je pro něj moc důležitá, tatínek je pro něj v mnoha ohledech vzorem. Nyní potřebuje pomoci s úhradou školních obědů, na které doma nejsou peníze. Věřím, že společně mu je dokážeme zaplatit.

Společně jsme vybrali
celou částku 1,136 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Péti, který vyrůstá s tatínkem a dvěma sestřičkami

Patnáctiletý Péťa je velký filmový fanoušek. V létě rád plave a užívá si čas strávený se svojí rodinou. Bydlí v sociálním bytě s tatínkem a dvěma mladšími sestřičkami, které má tatínek ve střídavé péči.

Tatínek se nyní rozhodl požádat, na radu své sociální pracovnice, o pomoc s úhradou školních obědů pro Péťu. Ten už dva roky na obědy nechodí, protože na ně doma nejsou peníze. Do školy vždy nosí svačinu a obědvá až odpoledne doma. Někdy je mu to ale líto. Rád by polední pauzu trávil se svými spolužáky u vydatného jídla, které by mu navíc dodalo energii na odpolední vyučování.

Péťův tatínek má momentálně vleklé zdravotní problémy, a tak jsou jeho pracovní možnosti dost omezené. Výživné od Péťovy maminky nedostává, ta se o svého syna vůbec nezajímá. Finančně tak na tom rodina není vůbec dobře. Pojďme proto Péťovi přispět na školní obědy. Naši pomoc si zaslouží.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě