Petrušce a Lukáškovi na příměstský tábor

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

příměstský folklorní tábor pro 2 děti

Obrázek daru
Mgr. Renata  Studenková
Patron příběhu

Mgr. Renata Studenková

terénní sociální pracovnice

Komentář patrona

Petrušku, Lukáška, jejich sourozence a maminku znám od roku 2016, kdy jsem s nimi začala spolupracovat jako sociální pracovnice. Zaměřujeme se především na řešení jejich tíživé finanční situace. Maminka sice pracuje, přesto je v rodině nedostatek peněz. Maminka má z minulosti dluh, který je hrazen srážkami ze mzdy. Dluh vznikl tak, že maminka figurovala jako ručitel v půjčce kamarádovi. Kamarád však dluh přestal hradit a ona jej teď za něj musí splácet. Tatínek na děti přispívá, výživné je ale nízké. Sám musí splácet hypotéku, a proto maminka nepožaduje vyšší částku, kterou by nebyl schopen hradit. Petruška je jako nejstarší z dětí moc šikovná, doma má kolem sebe 3 brášky. Lukášek je velmi citlivý a bezproblémový. Aktivně se zapojuje do všech školních akcí a soutěží, a dokonce vyhrál školní soutěž ve zpěvu. Krásně také hraje na housle, v čemž se zdokonaluje v základní umělecké škole. Oba dva také docházejí do folklorního souboru, který teď pořádá příměstský tábor. Maminka ale nemá na úhradu tábora dostatek financí. Děti aktivity v souboru baví a na tábor se těší, proto jsem mamince doporučila požádat o pomoc Patrona dětí. Váš příspěvek dětem umožní strávit týden o letních prázdninách se svými kamarády při činnosti, kterou mají ze všeho nejraději. Program na táboře bude bohatý: tanec, zpěv, cestování, poznávání starých řemesel a způsobu života. Pojďme jim společně pomoci.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka samoživitelka napsala příběh svojí rodiny

Jsem maminkou 4 úžasných dětí, které vychovávám sama. Nebylo tomu tak ale vždycky. Ještě před 4 lety jsme žili s dětmi i jejich tatínkem na Slovensku. Pak se ale tatínek zamiloval do jiné ženy a já se vrátila s dětmi domů, na Moravu. Podařilo se mi najít si práci i hezký byt, snadné to ale není.

Ráda bych vás nyní poprosila o příspěvek na příměstský tábor pro svoji Petrušku (13 let) a Lukáška (10 let). Oba dva navštěvují folklorní soubor, který jim pomohl překlenout náročné období plné změn po našem stěhování. Petruška i Lukášek tam chodí moc rádi, v souboru jsou skoro jako doma. Když se tak dozvěděli, že mají možnost zúčastnit se příměstského tábora, který pořádá jejich soubor, byli nadšení. Snažím se je v jejich aktivitách podporovat, v průběhu roku hradím různé kroužky i školní výlety, příměstský tábor si teď ale finančně dovolit nemohu. A proto prosím o pomoc vás.

Letní prázdniny jsou dlouhé a já si moc přeji, aby moje děti alespoň část z nich strávily aktivně a u činnosti, kterou mají opravdu rádi. Na folklorním táboře se naučí nové kroky i tance (momentálně se učí odzemek) a stráví čas se svými kamarády. Budu vám proto vděčná i za tu nejmenší pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě