společně za lepší
dětství

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?
Přidejte jeho příběh.

+
Moje zóna

Petrušce a Lukáškovi na příměstský tábor

Přispívali jste na

příměstský folklorní tábor pro 2 děti

Mgr. Renata  Studenková
Patron příběhu

Mgr. Renata Studenková

terénní sociální pracovnice

Komentář patrona

Petrušku, Lukáška, jejich sourozence a maminku znám od roku 2016, kdy jsem s nimi začala spolupracovat jako sociální pracovnice. Zaměřujeme se především na řešení jejich tíživé finanční situace. Maminka sice pracuje, přesto je v rodině nedostatek peněz. Maminka má z minulosti dluh, který je hrazen srážkami ze mzdy. Dluh vznikl tak, že maminka figurovala jako ručitel v půjčce kamarádovi. Kamarád však dluh přestal hradit a ona jej teď za něj musí splácet. Tatínek na děti přispívá, výživné je ale nízké. Sám musí splácet hypotéku, a proto maminka nepožaduje vyšší částku, kterou by nebyl schopen hradit. Petruška je jako nejstarší z dětí moc šikovná, doma má kolem sebe 3 brášky. Lukášek je velmi citlivý a bezproblémový. Aktivně se zapojuje do všech školních akcí a soutěží, a dokonce vyhrál školní soutěž ve zpěvu. Krásně také hraje na housle, v čemž se zdokonaluje v základní umělecké škole. Oba dva také docházejí do folklorního souboru, který teď pořádá příměstský tábor. Maminka ale nemá na úhradu tábora dostatek financí. Děti aktivity v souboru baví a na tábor se těší, proto jsem mamince doporučila požádat o pomoc Patrona dětí. Váš příspěvek dětem umožní strávit týden o letních prázdninách se svými kamarády při činnosti, kterou mají ze všeho nejraději. Program na táboře bude bohatý: tanec, zpěv, cestování, poznávání starých řemesel a způsobu života. Pojďme jim společně pomoci.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka samoživitelka napsala příběh svojí rodiny

Jsem maminkou 4 úžasných dětí, které vychovávám sama. Nebylo tomu tak ale vždycky. Ještě před 4 lety jsme žili s dětmi i jejich tatínkem na Slovensku. Pak se ale tatínek zamiloval do jiné ženy a já se vrátila s dětmi domů, na Moravu. Podařilo se mi najít si práci i hezký byt, snadné to ale není.

Ráda bych vás nyní poprosila o příspěvek na příměstský tábor pro svoji Petrušku (13 let) a Lukáška (10 let). Oba dva navštěvují folklorní soubor, který jim pomohl překlenout náročné období plné změn po našem stěhování. Petruška i Lukášek tam chodí moc rádi, v souboru jsou skoro jako doma. Když se tak dozvěděli, že mají možnost zúčastnit se příměstského tábora, který pořádá jejich soubor, byli nadšení. Snažím se je v jejich aktivitách podporovat, v průběhu roku hradím různé kroužky i školní výlety, příměstský tábor si teď ale finančně dovolit nemohu. A proto prosím o pomoc vás.

Letní prázdniny jsou dlouhé a já si moc přeji, aby moje děti alespoň část z nich strávily aktivně a u činnosti, kterou mají opravdu rádi. Na folklorním táboře se naučí nové kroky i tance (momentálně se učí odzemek) a stráví čas se svými kamarády. Budu vám proto vděčná i za tu nejmenší pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
z částky, kterou darujete.

Vždy vám pošleme zprávu, až dar předáme dítěti.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Volný čas
Zbývá měsíc
Kroužek fotbalu pro Adámka
600 Kč
Cílová částka 2,400 Kč
Podpořit příběh
Volný čas
Zbývá 25 dní
Letní tábor pro Alexe a Erika
500 Kč
Cílová částka 10,060 Kč
Podpořit příběh
Volný čas
Zbývá 25 dní