Petrušce na poplatek do třídního fondu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

poplatek do třídního fondu (výlety, kulturní akce, pracovní sešity, potřeby do výtvarné výchovy a doprava na plavání)

Obrázek daru
Marek  Janás
Patron příběhu

Marek Janás

sociální pracovník

Komentář patrona

S rodinou malé Petrušky spolupracuji jako sociální pracovník již třetím rokem. Petruška v září nastoupila do 1. třídy, kam se moc těšila. Její rodiče měli již začátkem školního roku uhradit poplatek do třídního fondu, zatím tak ale z důvodu finanční tísně neučinili. A protože není šance, že by potřebné peníze sehnali, rozhodli se požádat s mojí podporou o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Petrušky, která touží plně se zapojit do dění ve třídě

Sedmiletá Petruška bydlí s rodiči a čtyřmi sourozenci v pronajatém domku na malém městě. Maminka je na rodičovské dovolené a tatínek bohužel nepracuje. Rodina je tak závislá především na dávkách státní sociální podpory a hmotné nouze.

Tři z pěti dětí navštěvují základní školu, čímž rodičům každoročně vyvstává problém, jak uhradit všechny nezbytné výdaje spojené se školní docházkou. Petruška kupříkladu stále nemá uhrazený poplatek do třídního fondu, který se využívá na kulturní akce, výlety, pracovní sešity, potřeby do výtvarné výchovy a dopravu na plavání.

A protože si v Patronovi dětí myslíme, že si každé dítě, bez ohledu na své rodinné zázemí, zaslouží jen to nejlepší, věříme, že se nám společnými silami podaří nasbírat 2 000 korun, díky kterým bude mít Petruška ve škole vše potřebné a ještě se bude moci připojit ke svým spolužákům na akcích konaných mimo školní lavice. Petruška si naši pomoc opravdu zaslouží.

P. S. Jméno dítěte v příběhu bylo změněno. Děkujeme za pochopení.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě