Plavecký kurz a kroužky pro Verunku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

kurz plavání, taneční a sportovní kroužek, výuku hry na flétnu a sborový zpěv

Obrázek daru
zdravotně sociální pracovnice
Patron příběhu

zdravotně sociální pracovnice

Komentář patrona

S Verunčinou maminkou jsem navázala spolupráci během její hospitalizace v nemocnici na onkologickém oddělení. Maminka je rozvedená a bydlí společně se svými dvěma dcerkami a maminkou, která jí pomáhá. Bohužel je onkologicky nemocná a pobírá invalidní důchod, což se projevuje jak na jejím každodenním fungování, tak i na finanční situaci rodiny. Maminka je proto vděčná za sociální dávky a za pomoc Dobrého anděla. I přes své onemocnění se snaží, aby její dcerky nebyly limitovány ve svých volnočasových aktivitách, bohužel si ale nyní nemůže dovolit úhradu kroužků pro Verunku. Proto s mojí podporou prosí o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 1,160 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Verunky, která bydlí s nemocnou maminkou a starší sestřičkou

Osmiletá Verunka miluje plavání a tanec, krásně zpívá a hraje na flétnu. Maminka ji v těchto zálibách podporuje a snaží se, aby její dcerka chodila do kroužků, kde se všem těmto činnostem může věnovat. Protože je ale nemocná a stará se sama o dvě děti, není pro ni vždy snadné to všechno finančně zvládnout.

Aktuálně má bohužel starosti s tím, jak zaplatí Verunce všechny její milované kroužky. Verunka si totiž už neumí svůj život představit bez kroužku sborového zpěvu a hry na flétnu. Kurz plavání, taneční a sportovní kroužek je pro ni zase důležitý v tom, že posiluje její oslabenou imunitu, se kterou se trápí už od narození. Díky pohybovým kroužkům Verunka méně stoná, proto by je o ně maminka nechtěla připravit.

Maminka pobírá invalidní důchod, ze kterého musí uhradit náklady na bydlení a domácnost, školní obědy a pomůcky pro dvě děti (Verunka má ještě starší sestru, která studuje na střední škole) a samozřejmě léky pro sebe i Verunku. S podporou nadace Dobrý anděl se jí občas podaří uhradit i rozličné volnočasové aktivity, tentokrát to ale nezvládne.

Pojďme jí proto pomoci a dejme Verunce šanci věnovat se tomu, co má opravdu ráda a co jí prospívá.

P. S. Jméno dítěte v příběhu bylo změněno. Děkujeme za pochopení.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě