Plenky a dětská výživa pro Alexe

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

plenky a dětskou výživu; dar zajišťuje Mall.cz

Obrázek daru
MUDr. Radek  Brauner
Patron příběhu

MUDr. Radek Brauner

primář dětského rehabilitačního oddělení

Komentář patrona

Alexandrova maminka byla moje pacientka. Poznal jsem ji několik měsíců před tím, než otěhotněla. Její životní příběh mě velmi zaujal (pobyt v pěstounské rodině, odstěhování se k tchýni, nucené přerušení studia masérství, ztráta sociálních dávek, splácení dluhu 50 000 Kč za nezaplacené popelnice z doby, kdy byla se svými sourozenci v dětském domově a její otec je nezaplatil, krachující firma zaměstnávající jejího partnera atd.). Malý Alexandr žije sice v chudém, ale láskyplném prostředí s milující maminkou a tatínkem, kteří se potýkají s těžkostmi v ekonomickém zajištění chodu domácnosti. Ani jeden s nich neměl možnost si v předchozím období našetřit více peněz. Svoji situaci se ale intenzivně snaží zlepšovat a já věřím, že se jim to povede.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,409 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh malého Alexe napsaný jeho maminkou

Alex je náš téměř roční chlapeček, kterého nadevše milujeme. Moc jsme si ho s přítelem přáli, a i když se nám teď nedaří a prožíváme těžké období, jsme rádi, že ho máme. Momentálně se bohužel potýkáme s nedostatkem peněž, proto bychom rádi poprosili o příspěvek na plenky a kojeneckou výživu.

Když jsem čekala Alexe, věděla jsem, že pro něj musím zajistit bezpečný a klidný domov. Já sama jsem vyrůstala v rodině alkoholiků. Později jsem byla se svými sourozenci umístěna do dětského domova, kde jsem žila necelé dva roky, a odtud jsem putovala do pěstounské rodiny. Pak jsem potkala svého přítele, svoji spřízněnou duši, a otěhotněla. V šestém měsíci těhotenství jsem ale obdržela dopis, že dlužím na poplatcích za komunální odpad. Ty měl za mě platit otec, bohužel to však nedělal. Takže jen co jsem vykročila do dospělosti, měla jsem na krku dluh 50 000 korun. Bude mi chvíli trvat, než to splatím.

S přítelem teď bydlíme v maličkém podnájmu. Přítel pracuje, ale pro změnu splácí dluhy svých rodičů. Finančně je to pro nás hodně náročné a zadlužovat se už nikde nechceme. Proto prosíme o příspěvek na plenky a výživu pro Alexe. Postupně se snažíme naši situaci zlepšovat a snad se nám to i daří. Teď ale ještě potřebujeme vypomoct. Naším snem je vybudovat Alexovi domov, na který bude mít jednou krásné vzpomínky, a jsme si jistí, že to dokážeme.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě