Plenky a hygienické potřeby pro Lukáška

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

plenky a hygienické potřeby; dar zajišťuje Mall.cz

Obrázek daru
Mgr. Karina  Damková
Patron příběhu

Mgr. Karina Damková

sociální pracovnice

Komentář patrona

Spolupráce s maminkou a jejími dětmi začala v květnu roku 2017 a trvá doposud. Maminka tehdy bydlela se svými třemi nezletilými dětmi a manželem. Vztah mezi rodiči však nebyl harmonický, a proto manžel v dubnu roku 2017 opustil společnou domácnost. Maminka se ocitla sama s dětmi, bez dostatečných příjmů a s hrozící ztrátou bydlení. Naštěstí přijala nabídku spolupráce se sociální službou. Zvažovala také možnost stěhování, ale syn Jakub měl ve škole dohodnutý individuální plán s ohledem na jeho tělesný handicap, zároveň maminka neměla dostatek financí na zajištění nového bydlení (zejména na zaplacení kauce). Rozhodla se tedy využít možnosti startovacího bydlení. V červnu roku 2018 se do rodiny narodil syn Lukáš, jeho otec s nimi ale nežije. Lukášek trpí silným astma, na konci roku 2018 dokonce ležel v nemocnici, protože přestával dýchat. Maminka, která to po finanční stránce nemá vůbec snadné, tak vynakládá mnoho peněz na nákup léků, které bohužel příliš nefungují. A protože se momentálně nachází ve finanční tísni, rozhodla se požádat o pomoc s nákupem plenek a hygienických potřeb pro Lukáška.

Společně jsme vybrali
celou částku 1,438 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka samoživitelka, která se nachází ve finanční tísni, vypráví o svém Lukáškovi

Sedmiměsíční Lukášek je moje sluníčko. Od čtyř měsíců ho však trápí silné astma, takže pravidelně nakupujeme léky, aby mohl vůbec dýchat. Momentálně má také bronchitidu (zánět průdušek), takže mu často není dobře.

Lukášek má 3 sourozence a společně bydlíme v sociálním bytě. Není pro mě snadné uživit 4 děti, obzvláště když jsem na to sama. Dělám, co můžu, aby jim nic nechybělo, naše výdaje jsou však obrovské. Lukášek potřebuje léky na astma, které se často mění, protože mu doposud žádné pořádně nezabraly. Jeho bráška Kubík, který se narodil s vývojovou vadou horních končetin, také potřebuje speciální péči, která stojí spoustu peněz. Loni jsem ještě pobírala příspěvek na péči o něj, ten mi byl ale v červnu odebrán. Nyní jsme tak odkázáni na moji mateřskou a příspěvek na živobytí. Na příspěvek na bydlení nemám nárok.

Svým dětem nemohu pořídit vše, co by si přály. Někdy jim bohužel nemůžu dát ani to, co potřebují. Protože je naše finanční situace opravdu zoufalá, rozhodla jsem se požádat o pomoc s nákupem plenek a hygienických potřeb pro Lukáška. Za ušetřené peníze bych mu totiž mohla pořídit léky na astma a nemusela bych žít v obavách, jestli mi na ně zůstanou peníze.

Požádat o pomoc pro mě není snadné, v tuto chvíli ale jinou nemám možnost.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě