Plenky a příkrmy pro maličkého Lukáška

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

pleny a příkrmy pro kojence; dar zajišťuje Mall.cz

Obrázek daru
Hana Klvanová, DiS.
Patron příběhu

Hana Klvanová, DiS.

sociální pracovnice, Farní charita Dvůr Králové nad Labem

Komentář patrona

Lukáškova rodina je naším klientem od začátku letošního roku. Jsem jejich klíčovým pracovníkem a pracuji s celou rodinou. Lukášek žije se svými sourozenci a maminkou ve dvoupokojovém bytě na vesnici, kde platí vysoký nájem – matka si však bydlení nemohla vybírat. Ocitli se totiž na ulici poté, co je Lukáškův otec, ještě před jeho narozením, vyhodil ze společného bytu. Matka je na mateřské dovolené, otec dětí jí neplatí žádné alimenty, tudíž jsou ve velké finanční nouzi. Matka se o své děti pečlivě stará a chce jim zajistit co nejhezčí dětství.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,208 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh, jak ho napsal osud

V životě jsem měla velké štěstí v tom, že mám tři krásné a zdravé děti. Nejstaršímu Ondrovi je šest let, Viktorka je moje dvouletá princezna a nejmladšímu Lukáškovi je sedm měsíců. Společně bydlíme v malém bytě na vesnici, kde platíme docela vysoký nájem. Stěhovali jsme se tam ale v období, kdy jsem si bydlení nemohla vybírat.

Své děti vychovávám sama. Jednoho dne nás totiž jejich otec všechny vystěhoval na ulici. V té době jsem byla těhotná s Lukáškem a do porodu mnoho nezbývalo. Najednou jsem se se dvěma malými dětmi a třetím na cestě ocitla v šílené situaci, kdy bylo nutné okamžitě vymyslet, co budeme dělat.

Podařilo se mi rychle sehnat bydlení, na nájemné však jde celý rodičovský příspěvek. Z příspěvků na děti a hmotné nouze poplatím základní potraviny, obědy ve školce a další nezbytné výdaje. Stává se ale, že občas peníze prostě nejsou. Proto bych chtěla požádat o pomoc. Finanční dar by mi umožnil koupit plenky a příkrmy pro Lukáška. Můj chlapeček by tak byl na delší dobu zaopatřený a měl plné bříško.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě