Plenky pro šikovnou Adélku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dětské plenky na půl roku; dar zajišťuje Mall.cz

Obrázek daru
Ivana  Čechová
Patron příběhu

Ivana Čechová

sociální pracovnice

Komentář patrona

S Adélkou a její maminkou spolupracuji jako sociální pracovnice od jejího nástupu do azylového domu. Maminka kromě Adélky vychovává ještě roční Nikolku a desetiletou Natálku. Maminka je již dlouhodobě ve složité finanční situaci, kterou se snažíme společně řešit tak, aby byly zabezpečeny základní potřeby celé rodiny. Bohužel, poslední dobou nemá maminka dostatek finančních prostředků téměř na nic. Po zaplacení pobytu v azylovém domě a splátky dluhu jí zbývá týdně 600 korun na stravu a hygienické potřeby. Adélka navíc stále potřebuje plenky, jejichž nákup významně zatěžuje rodinný rozpočet. Přestože maminka každý týden s našimi pracovníky pečlivě plánuje veškeré výdaje, je pro ni finanční situace těžko zvladatelná. I s tím málem, co má, se ale snaží, aby děti nestrádaly, a o jejich současný domov se moc hezky stará. Pojďme této rodině společně pomoci prostřednictvím Patrona dětí. Zaslouží si to.

Společně jsme vybrali
celou částku 1,032 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka samoživitelka vypráví příběh své rodiny

Adélka je téměř dvouletá holčička, která bydlí se mnou a svými dvěma sestřičkami v azylovém domě. Azylový dům se stal naším útočištěm v době, kdy Adélčin tatínek nastoupil do výkonu trestu, a já nedokázala platit nájem v rodinném domku. Jediný můj příjem totiž tvoří invalidní důchod a sociální dávky. Z toho uhradím splátku dluhu a bydlení, na jídlo a hygienické potřeby na celý měsíc mi potom zůstane cca 2 000 korun.

Moc bych si přála, abychom se s dcerkami měly lépe, protože jsem na ně ale sama, není to vůbec snadné. Hodně mi pomáhá naše sociální pracovnice, bez ní by všechno bylo o dost těžší. A byla to právě ona, kdo mi doporučil obrátit se s žádostí o pomoc na Patrona dětí.

Adélka je ještě ve věku, kdy potřebuje plenky. Pomalu se učí chodit na nočník, často na něj ale v zápalu hry se svými sestřičkami zapomene. Proto bych vás chtěla poprosit o příspěvek na zásobu plenek. Díky vaší pomoci ušetřím alespoň tisícikorunu, za kterou mohu nakoupit pořádné potraviny a hygienické potřeby pro své ostatní dcerky. Za každý váš příspěvek budu nesmírně vděčná.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě