Počítač pro budoucího ajťáka Davida

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

stolní počítač; dar zajišťuje Mall.cz

Obrázek daru
Mgr. Sabina  Láčíková
Patron příběhu

Mgr. Sabina Láčíková

sociální pracovnice

Komentář patrona

David je hodný, chytrý a snaživý kluk, který je hrdý na to, že se dostal na školu, kterou chtěl. Pokud by doma neměl vlastní počítač, působilo by mu to při studiu velké potíže.

Společně jsme vybrali
celou částku 21,490 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka píše o svém Davidovi

Můj téměř šestnáctiletý syn David odmalička lpěl na svém prospěchu ve škole. Od začátku své školní docházky má vyznamenání a já jsem na něj moc pyšná. Už v první třídě věděl, že chce v životě něčeho dosáhnout. Po dlouhém průzkumu nakonec zvolil obor informační technologie, který mu v budoucnu zajistí dobrou práci a pěkný plat. Počítače ho vždycky zajímaly a bavily, protože jsme ale nikdy doma žádný neměli, chodil pracovat na počítače svých kamarádů.

Nikdy jsme si nežili ve velkém blahobytu. Otec mých dětí od nás odešel, když bylo Davidovi něco málo přes tři roky. Mladší dcerka tehdy měla rok a půl. Výživné mi neplatí, o své děti se nezajímá. Zůstala jsem na všechno sama, občas mi ale vypomohla babička, která děti hlídala, abych mohla chodit do práce.

Před pár lety se naše rodina rozrostla o mého přítele a našeho společného syna. I když přítel pracuje, nemá příliš velký plat. Když zaplatíme vysoký nájem, jídlo a skromné školní potřeby do školy, moc nám toho nezůstane.

Protože jsme nikdy neměli moc peněz, byly moje děti vedeny ke skromnosti. A hodné a skromné jsou doteď. Momentálně mě velice trápí situace s Davidem, který kvůli škole potřebuje kvalitní stolní počítač. V našem rodinném rozpočtu na něj však nejsou peníze. Umíme se uskromnit, takže školné i jízdné na MHD mu zaplatíme sami, na počítač nám ale finance nezbývají. Škola je hodně zaměřená na samostatné projekty dětí a domácí úlohy z programování. Bez počítače je ale David nebude moci zpracovávat.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě