společně za
lepší dětství

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?
Požádejte o pomoc.

+
Moje zóna

Počítač pro ochrnutého Nicolase

Přispívali jste na

notebook; dar zajišťuje MALL.CZ

Petra Dolejšová
Patron příběhu

Petra Dolejšová

asestent pedagoga

Komentář patrona

Nicolase znám ze základní školy, kde pracuji jako asistent pedagoga. Nicolas je hodný, přátelský chlapec, žije s rodiči a bratrem. Je upoután na invalidní vozík, ale nebylo tomu tak vždycky. V říjnu roku 2015 u něj došlo k míšní ischemii a ze zdravého kluka se stal vozíčkář. Nicolas je bojovník, který se nevzdává. Bojuje se svojí nemocí, ve škole má samé jedničky, poctivě rehabilituje, a ještě se stíhá smát :-) Věří, že se zase postaví na nohy. A my všichni věříme s ním!

Nicolas je často nemocný, a aby stíhal dopisovat sešity a dělat úkoly, posílám mu všechny materiály na maminčin mobilní telefon. Nicovi by se tudíž moc hodil počítač.

Společně jsme vybrali
celou částku 9,680 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Povím vám, jak to se mnou bylo...

Chodil jsem – nechodím, běhal jsem – neběhám, skákal jsem – neskáču. Jmenuji se Niky a je mi 12 let. Z plného zdraví jsem vážně onemocněl a nyní jsem odkázán na invalidní vozík a pomoc rodiny. Chci zase chodit do školy, běhat s kamarády a skákat na své trampolíně!

Osudný den, na který nikdy nezapomenu, byl 8.10.2015. Přijel jsem po škole s mamkou domů, bolely mě nohy a chtělo se mi stále na záchod, ale nešlo mi to… Nakonec jsem na záchodě spadl na kolena a volal o pomoc. V tu chvíli přiběhla mamka, ale to už jsem nemohl hýbat nohama. Všechno proběhlo neuvěřitelně rychle. Cestou do nemocnice mě už nic nebolelo, protože jsem přestal cítit nohy úplně. Byl jsem z toho vyděšený a naši také, protože nikdo netušil, co se mi vlastně stalo. Lékaři nám později vysvětlili toto: přestala se mi prokrvovat část míchy na úrovni hrudní a bederní páteře. Následkem toho mi ochrnuly nohy a mám problémy s vyprazdňováním. Přestože se zvládnu postavit na nohy, zatím nejsem schopen samostatné chůze a jsem na vozíčku. Nohy mám teď ochrnuté od kotníků dolů. S nemocí se snažím bojovat, cvičím doma i v rehabilitačních centrech.

Chodím do 7. třídy, prospěch mám s vyznamenáním. Protože teď nechodím tak často do školy, učitelé a kamarádi mi posílají pracovní listy a výpisky na maminčin mobil. Potřeboval bych svůj počítač, abych na něm mohl dělat úkoly a posílat je zase zpátky do školy. Navíc mám už od 3. třídy informatiku a doma nemůžu trénovat, protože náš počítač je už hodně starý, z bazaru, a na některé programy nestačí. Rodiče vydají teď hodně peněz za různé rehabilitace a je jasné, že moje zdraví je důležitější než počítač. Mě by ale dost zjednodušil učení do školy. Chystám se na gymnázium, nechci ztratit čas. S rodiči jsme se dohodli, že poprosíme o pomoc Patrona dětí. Ani nevíte, jak moc bych byl rád.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Vždy vám pošleme zprávu, až dar předáme dítěti.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě