Pohodář Martínek potřebuje školní pomůcky

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školní potřeby včetně výbavy do tělocviku

Obrázek daru
Jiřina Kucharik Dostálová, DiS.
Patron příběhu

Jiřina Kucharik Dostálová, DiS.

sociální pracovnice

Komentář patrona

Martínka znám z Domu pro osamělé rodiče s dětmi v nouzi. Jsem sociální pracovnicí této rodiny a znám jejich situaci. Martínkova maminka je velmi šikovná a o své syny se stará jak jen může. Domácnost má vždy vzorně uklizenou a kluci mají každý den teplé jídlo. Martin je klidný, usměvavý kluk, který to však v životě nemá lehké. Byl by rád, kdyby rodina zůstala pohromadě, to se mu ale nesplní. Jeho táta od nich totiž odešel a moc se o něj nezajímá. Finančně také nepřispívá. Maminka je proto závislá na dávkách hmotné nouze, ale intenzivně si hledá práci. Martínek chodí rád do školy a učí se opravdu dobře. Určitě mu pomůže, když bude mít ve škole to správné a kvalitní vybavení a nebude muset řešit pošklebky, případně šikanu od spolužáků. Protože ale maminka na školní pomůcky nemá peníze, obrátila se s prosbou o pomoc na Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Martínka, kterému chybí táta

Osmiletý Martínek je pohodový kluk, kterému chybí táta. Ten se momentálně rozvádí s jeho maminkou a už dva roky s nimi nežije. Martínek si také občas přeje něco, co vidí u svých kamarádů a spolužáků. Pro maminku je potom těžké mu vysvětlit, že mají málo peněz a kromě toho nejdůležitější si nic navíc nemohou dovolit. Martínek to chápe, někdy je z toho ale smutný.

Na hrdosti mu nepřidává ani fakt, že je kluk z „azyláku“. Jeho tatínek totiž mamince neposílá žádné výživné, proto byla nucená se se syny přestěhovat do azylového domu. Věří, že se brzy finančně zahojí a svým synům najde pořádný domov, bude to ale ještě chvíli trvat. Prvním krokem pro ni bude najít si pořádnou práci.

Maminka aktuálně řeší, kde vzít peníze na školní pomůcky, bez kterých se Martínek ve škole neobejde. A protože nemá nikoho jiného, kdo by jí mohl pomoci, rozhodla se požádat o finanční příspěvek vás. Pojďme jí společně v její tíživé životní i finanční situaci pomoci.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě