Pohybová terapie pro Františka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

intenzivní neurorehabilitaci Klim Therapy v Sanatoriích Klimkovice

Obrázek daru
Petra  Nechvátalová
Patron příběhu

Petra Nechvátalová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

S Fanouškem se známe z lázní Klimkovice, kde jsme se již několikrát potkali. S jeho maminkou si velice dobře rozumíme, obě se snažíme pro své děti udělat vše, co je v našich silách. Obdivuji její píli a snahu o to, aby její chlapeček dosáhl samostatné chůze. Pevně věřím, že díky intenzivní rehabilitaci a Fanouškově snaze jednou opravdu chodit bude. Fanoušek má kvadruparézu, takže ho zlobí všechny čtyři končetiny. Maminka mu hned od začátku rozcvičovala spastické ruce i nohy, což se jí i dařilo. Pak na Fanouška zůstala sama, ale nevzdala se. Její péče je úžasná – bojuje a shání peníze na rehabilitace, které Fanouškovi opravdu pomáhají, neustále zdokonaluje jeho dovednosti, dokázala ho dovést až k berličkám. Teď by ale potřebovala pomoc ona, protože na další potřebné rehabilitace už jí nezbývají peníze.

Společně jsme vybrali
celou částku 60,875 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Františka, který čeká na své první samostatné krůčky

František je veselý a usměvavý pětiletý chlapeček, který měl poměrně těžký start do života. Narodil se ve 27. týdnu a od začátku musel bojovat o svůj život. Vážil méně než jeden kilogram a jeho malé tělíčko čelilo krvácení do mozku, problémům s dýcháním, sepsi, kvůli níž byl udržován v umělém spánku, a operaci. Jeho stav byl opravdu kritický. František to naštěstí zvládl a po 4 měsících hrůzy si ho rodiče konečně mohli odvézt domů.

Vyhráno ale ještě nebylo. František putoval z jednoho vyšetření na druhé a podstoupil nespočet kontrol, na jejichž konci byla dětská mozková obrna s postižením všech končetin. S pomocí rodičů začal hned cvičit a rehabilitovat, takže se podařilo jeho spastické ručičky rozhýbat. Lžící se sice ještě sám nenají, s hračkami si ale hrát dokáže. Je moc šikovný. Navštěvuje také denní stacionář, kde se mu hodně věnují.

Když byly Františkovi dva roky, jeho rodiče se bohužel rozvedli. Maminka tak na péči o něj zůstala sama. Ve stejné době František absolvoval svůj první měsíční rehabilitační pobyt REHA KLIM v Klimkovicích. Tento rehabilitační program absolvoval ještě dvakrát a výsledky byly skvělé. František si najednou dokázal bez opory sednout, začal se pohybovat po čtyřech a nakonec se s pomocí dokázal i postavit (i když zatím stojí jenom na špičkách).

V létě roku 2017 si vyzkoušel ještě intenzivnější program Klim Therapy, po jehož absolvování dokázal udělat s pomocí tříbodových berliček pár krůčků. Byl z toho absolutně nadšený. Program Klim Therapy absolvoval celkem třikrát a pokaždé se posunul o kousek dál. František však nemá zdaleka vyhráno. Před sebou má ještě hodně dlouhou a náročnou cestu, je ale ve věku, kdy se ještě dá pravidelným rehabilitováním ledasco změnit. Proto si maminka moc přeje, aby měl František možnost tento rehabilitační program absolvovat co možná nejčastěji. Protože se ale jedná o obrovský výdaj, který si teď nemůže dovolit, rozhodla se požádat o pomoc Patrona dětí.

František je bojovník, který se jen tak nevzdává, a z každého pokroku má obrovskou radost. A jeho maminka věří, že jednou přijde den, kdy uvidí synkovy první samostatné krůčky.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě