Pohybová terapie pro pohodáře Jarouška

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

intenzivní rehabilitaci KLIM-THERAPY v Sanatoriích Klimkovice

Obrázek daru
Iveta  Deibert
Patron příběhu

Iveta Deibert

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

S Jarouškem a jeho maminkou se známe z lázní, kde jsme zjistili, že pocházíme ze stejného města. Od té doby uplynulo už 8 let, během kterých se z nás stali nejlepší přátelé. Jaroušek, který bydlí jenom s maminkou, má dětskou mozkovou obrnu - spastickou kvadruparézu. V současné době se pohybuje pouze na vozíku, ale před operacemi, které musel podstoupit, zvládl i krátké procházky. Všichni bychom byli moc rádi, kdyby se zase pořádně postavil na nožky. K tomu však potřebuje drahé, ale účinné rehabilitace. Má s nimi už své zkušenosti a výsledky byly vždy ohromující. Pojďme jeho mamince pomoci potřebné rehabilitace uhradit.

Společně jsme vybrali
celou částku 19,103 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Jarouška, který ani přes dětskou mozkovou obrnu a dvě operace neztrácí radost ze života

Jaroušek (12 let) se narodil s dětskou mozkovou obrnou ve formě spastické kvadruparézy (postižení všech 4 končetin). I přes prvotní negativní prognózy z něj vyrostl úžasný kluk, který má obrovskou chuť do života. S každou překážkou se pere s urputností a vytrvalostí sobě vlastní. A právě díky těmto vlastnostem dosáhl v oblasti pohyblivosti, ale i vzdělání skvělých výsledků.

Jaroušek miluje hokej (pravidelně chodíme fandit děčínským hokejistům), fotbal, tenis i různé zimní sporty – v těchto oblastech má obrovský přehled. Jaroušek se ale také sám rád hýbe. Pravidelně chodí plavat a s kamarádkou Noemkou, která má rovněž dětskou mozkovou obrnu, jezdí na kole. Občas také zvládne kratší procházky s chodítkem. A když se mu zrovna nechce sportovat, pustí se do nějakého vyrábění. Moc ho to baví i v kroužku keramiky.

Prvních deset let Jarouškova života pro nás nebylo snadných, ale Jaroušek se pořád lepšil a já měla pocit, že je vlastně všechno v pořádku. Před dvěma lety mu však vypadla pravá kyčel. Byl to pro mě šok. Bylo mi jasné, že Jaroušek nebude moci chodit a že ho čeká velké trápení. Naštěstí se nevzdal a bojoval. Po operaci, která následovala, se mu kyčel sice zahojila, ale pravá noha se zkrátila o 4,5 centimetru. A tak podstoupil další operaci, tentokrát levé nohy, do které mu byly voperovány speciální plíšky, které růst nožky zastavily. Až Jarouškova pravá noha doroste levou, plíšky se vyndají, a pak už snad bude vše v pořádku.

Jaroušek potřebuje kvůli všem operacím hodně rehabilitovat. Bez toho se jeho spastické končetiny neobejdou. Výborné zkušenosti máme s intenzivní pohybovou terapií KLIM-THERAPY, kterou Jaroušek podstoupil v Klimkovicích. Pro mě jako samoživitelku je ale hodně náročné tuto terapii, která stojí bezmála 60 000 korun, financovat. Po jejím absolvování je ale Jarouškův pokrok opravdu viditelný. Mám kolem sebe úžasné kamarády i rodinu, bohužel však není v jejich finančních možnostech mi pomoci pohybovou terapii uhradit. Proto moc prosím o pomoc vás.

Mým největším přáním je vidět svého syna chodit alespoň tak, jak tomu bylo před dvěma lety. Nic víc ke štěstí nepotřebuji.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě