Pohybová terapie pro Viktorku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

příspěvek na pětitýdenní terapii TheraSuit, která proběhne ve sdružení Cesta životem bez bariér

Obrázek daru
Mgr. Markéta  Sieglová
Patron příběhu

Mgr. Markéta Sieglová

vedoucí Střediska Na Sioně, sociální pracovník a poradce rané péče

Komentář patrona

Do rodiny jezdím jako poradce od května 2016 v rámci služby rané péče. Rodině poskytuji informace a poradenství. S Viktorkou pracujeme na podporování a rozvoji jejích dovedností, a to zejména její motoriky, komunikace, hledání motivace pro další vývoj, rozvoj její hry apod.

Společně jsme vybrali
celou částku 13,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Aby Viktorce zůstala naděje na to, že se jednou sama postaví

Viktorka se nám narodila v lednu roku 2013. Mé těhotenství probíhalo celkem bez problémů a my se těšili na zdravou holčičku. V 8. měsíci těhotenství se ale ukázalo, že Viktorka neroste tak, jak by měla. Proto nakonec přišla na svět o 6 týdnů dříve. Po narození si v nemocnici pobyla ještě 3 týdny, ale všechno se vyvíjelo dobře. Domů jsme si tak odnášeli krásné a zdravé dítě.

V prvních dvou měsících se Viktorka projevovala jako zdravé miminko. V období, kdy děti začínají zvedat hlavičku, však nedělala nic. Všichni nám říkali, že každé miminko má své tempo, že se nemáme znepokojovat. Tenkrát nás ještě ani nenapadlo, co všechno může být špatně. Lékař nás ujišťoval, že je nedonošená a že má ještě dost času. Navzdory tomuto tvrzení jsme s ní absolvovali několik vyšetření, která nám ale důvod jejího zpomaleného vývoje neobjasnila. Preventivně jsme začali 6x denně cvičit Vojtovu metodu. Bohužel jsme s tím začali až ve Viktorčiných 6 měsících. Měli jsme začít dřív.

Přesnou diagnózu jsme se dozvěděli, když byly Viktorce 4 roky. V té době nám lékaři sdělili, že se u ní vlivem komplikovaného těhotenství vyvinula dětská mozková obrna. To pro nás byla velká rána. V průběhu svého života také musela podstoupit několik operací. V loňském roce jí byla do žaludku zavedena tzv. PEG sonda. Z bříška má vyvedenou hadičku, jejímž prostřednictvím jí dáváme pít.

Teď má Viktorka 5 let. Je to moc hodná a statečná holčička. I ten nejmenší pokrok si musí vydřít neustálým cvičením a opakováním. Je ale šikovná a momentálně se naučila sedět sama bez pomoci. Někdy se jí také povede kousek popolézt po čtyřech. Sama se však zatím nenají ani nenapije. Doposud nechodí a nemluví.

Naším velkým snem je postavit Viktorku na nožičky. Podle lékařů to není nereálné, ale bude ji to stát velké úsilí. Snažíme se jí maximálně pomáhat a dopřát jí tu nejlepší možnou péči. Pravidelně s ní jezdíme do lázní, na hipoterapii (jízda na koni) a další různé rehabilitace. Naše fyzioterapeutka nám doporučila terapii TheraSuit, což je rehabilitace pomocí tzv. kosmického oblečku. Tato rehabilitace Viktorce velmi pomáhá v posílení celého těla. V blízkosti naše bydliště ji poskytuje kutnohorské sdružení Cesta životem bez bariér. Terapie TheraSuit ale bohužel není hrazená zdravotní pojišťovnou a pro nás je velmi finančně náročná. Rádi bychom Vás tak touto cestou požádali o příspěvek na tuto nákladnou, ale velmi důležitou rehabilitaci.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě