Pohybové kroužky pro tanečnici Kristýnku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dva taneční kroužky

Obrázek daru
Alena  Kuňáková
Patron příběhu

Alena Kuňáková

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Šikovnou Kristýnku znám od jejího narození. První půlrok jejího života se o ni starali rodiče, později ji však bez vysvětlení odložili u maminčiných prarodičů. Dnes je Kristýnce 7 let a často se na své rodiče ptá. Prababičce a pradědovi se v takových chvílích nahrnou slzy do očí, protože je nesmírně těžké vysvětlit malému dítěti, že si pro něj rodiče nepřijdou. Velmi je obdivuji za to, jak v jejich letech péči o pravnučku zvládají. Babička je nesmírně silná osobnost, která se stará nejen o Kristýnku, ale také o nemocného manžela, který jezdí 2x týdně na dialýzu a je po operaci rakoviny prostaty. Do toho mu bohužel zjistili rakovinu žaludku a těžkou cukrovku. Kristýnka letos začala chodit do 1. třídy, a protože má potíže s řečí, navštěvuje logopedickou školu. Kristýnka by ráda chodila do tanečního kroužku, praprarodiče, kteří oba pobírají jen starobní důchod, si ale takový výdaj nemohou dovolit. Proto budou moc vděční za jakýkoli váš příspěvek.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,300 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Prababička vypráví o Kristýnce, kterou má s manželem v pěstounské péči

S manželem jsme praprarodiči sedmileté Kristýnky, kterou máme od jejích 6 měsíců v pěstounské péči. Oběma je nám skoro 70 let, takže jsme už dávno ve starobním důchodu. Snažíme se Kristýnce dopřát vše, co potřebuje a co si přeje, naše finanční možnosti jsou však oproti pracujícím lidem v produktivním věku dost omezené.

Kristýnka chodí do 1. třídy logopedické školy, která je vzdálená 15 km od místa našeho bydliště. Každý den ji tak vozíme tam i zpátky, což představuje nemalý výdaj za dopravu. Hodně nás také stojí léky, které potřebuje manžel, protože je vážně nemocný. Ten navíc musí dvakrát týdně dojíždět na dialýzu, což se v rodinném rozpočtu rovněž projeví.

Kristýnka by teď ráda začala navštěvovat dva taneční kroužky, jeden v rámci školy a druhý v rámci rodinného centra Mozaika, my si ale výdaj ve výši 2 600 korun z výše uvedených důvodů nemůžeme dovolit. Kristýnka je ale aktivní a temperamentní holčička a potřebuje aktivitu, kde vybije přebytečnou energii a ještě ji to bude bavit. Proto vás moc prosíme o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě