Pohybový přístroj pro Ninušku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

léčebný pohybový přístroj MOTREN - duo 3; dar zajišťuje kalpe.cz

Obrázek daru
Lenka Longauerová
Patron příběhu

Lenka Longauerová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Ninuška je dcera našich nejbližších přátel, znám ji od malička. I když ji tělíčko vůbec neposlouchá a má mnoho zdravotních problémů, je to šťastné děvčátko, které vyrůstá v harmonickém prostředí. Jako aktivní sportovkyně vím, jak je pohyb pro tělo i duši důležitý. Rozhodnutí stát se patronkou příběhu tak pro mne bylo samozřejmostí. Pohybový přístroj společně s každodenním cvičením by byl pro Ninušku obrovským přínosem. Pokud Vás náš příběh osloví, budeme vděčni za podporu.

Společně jsme vybrali
celou částku 105,448 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Na pomoc Ninušce, která musí na speciálním stroji cvičit každý den

Ninuška se mi narodila jako zdravé, i když předčasně narozené miminko. Nic nenasvědčovalo tomu, že by něco mělo být špatně. Když ale měla půl roku, dostala epileptický záchvat, při kterém mi přestala dýchat v náručí. Bylo to strašné, nerada na toto období vzpomínám. Po řadě vyšetření jí bylo diagnostikováno vzácné genetické onemocnění lissencefalie (vývojová vada mozkové tkáně), a to v nejtěžší formě.

Od té doby se život celé naší rodiny změnil. Naučili jsme se vážit si všech všedních, ale i nevšedních radostí, které jako rodina zažíváme. Pokud Ninušku zrovna netrápí respirační onemocnění nebo záchvaty, je to stále pozitivní a usmívající se děvčátko. Velkou oporou je nám Ninušky starší devatenáctiletý bratr, který s péčí o ni kdykoli pomůže. Jeho pomoc a snahu oceňuji zejména teď, kdy je manžel po těžké operaci.

Ninuška už má šest let, bohužel je však na úrovni tříměsíčního dítěte. Vlivem těžkého záchvatu přišla o sací a polykací reflex, proto ji krmíme prostřednictvím gastroenterologické sondy PEG. Součástí jejího života je také každodenní cvičení Vojtovy metody. V lázních jsme si toto cvičení vyzkoušeli v kombinaci se speciálním pohybovým přístrojem. Výsledky byly úžasné, Ninušky zdravotní stav se hodně zlepšil. Proto bychom ho chtěli naší holčičce pořídit domů, aby mohla cvičit každý den, třeba i několikrát.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě