Polohovací lehátko do vany pro Káju s hydrocefalem

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

polohovací lehátko do vany; dar zajišťuje SIV.cz

Obrázek daru
Mgr. Pavla Skalová
Patron příběhu

Mgr. Pavla Skalová

poradkyně rané péče

Komentář patrona

S Kájou jsem se seznámila v době, kdy byla ještě malinké miminko. Rodiče se na nás obrátili s žádostí o službu rané péče, od té doby jsme spolu v pravidelném kontaktu ve formě terénních konzultací, během kterých společně hledáme cesty a možnosti, jak nejlépe podpořit Kájin vývoj a zároveň rodičům usnadnit péči o ni. Kája je pořád dobře naladěná princezna, která má ráda společnost, legraci a hlavně když se pořád něco děje. Jednou z jejích nejoblíbenějších činností je koupání, ve vodě se dokáže hezky uvolnit, ale i pořádně řádit. V poslední době se ale z koupání stal problém - Kája vyrostla z miminkovského koupacího lehátka, zároveň sama ještě ve vaně sedět nedokáže. Z pomůckovny našeho pracoviště jsme rodině zapůjčili speciální koupací lehátko Otter, které Káje perfektně vyhovuje, a ona si tak zase může užít hraní ve vodě. Na zapůjčení lehátka ale čekají další rodiny, Kája by proto potřebovala co nejrychleji svoje vlastní. Protože na ně však maminka nemá peníze, prosí o příspěvek dárce Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 6,100 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své nemocné dcerky

Jmenuji se Petra a jsem maminkou dvouleté Karolínky. Ta se bohužel vlivem toxoplazmózy potýká s hydrocefalem, který se projevuje hromaděním mozkomíšního moku v mozku, proto má zavedený VP shunt, jež jí přebytečný mok odvádí do bříška.

Vlivem infekce v mozku je Kája psychomotoricky hodně pozadu. Její stav momentálně odpovídá šesti až osmiměsíčnímu dítěti. Ještě nesedí ani se neplazí, zvládne se jen přetočit na břicho. Trápí ji také dva druhy epilepsie, z toho vážný Westův syndrom.

Jak Kája roste, je pro mě řada každodenních úkonů čím dál náročnějších. V současné době je pro mě nejtěžší koupání, proto bych si moc přála zdravotní polohovací lehátko do vany. Usnadní nám to koupání a navíc můžu nechat Káju řádit ve vodě a přitom nemít strach, že se mi tam přetočí. Kája má také ráda sprchování, to ale v leže ve vaně moc nejde. Bohužel si nyní pořízení lehátka nemůžu dovolit, a tak vás moc prosím o pomoc. Budu vděčná i za ten nejmenší příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě