Polohovací polštář pro ležícího Lukáška

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

polohovací polštář; dar zajišťuje KASP Individual s.r.o.

Obrázek daru
Jana  Zmeková
Patron příběhu

Jana Zmeková

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Lukáškovu rodinu jsem poznala díky jejich babičce, která kdysi hlídala moje dvě děti. Ty jsou dnes už dospělé, s Lukáškovou rodinou se ale doteď navštěvujeme. Lukášek se narodil jako zdravé miminko, po propuštění z porodnice se u něj ale objevily epileptické záchvaty. Samotná epilepsie mu však byla diagnostikována až v jeho dvou měsících. Po nasazení antiepileptik už byl sice bez křečí, jeho psychomotorický vývoj se i přesto zastavil. Dnes nechodí, nesedí, nemluví, sám nic neumí. K běžné péči o něj jsou potřeba speciální pomůcky jako např. kočárek, jídelní židle, sedačka do auta nebo polohovací lehátko do vany. Nyní by si pro něj maminka přála polohovací polštář, který mu zajistí pohodlí v leže. Tatínek sice pracuje, maminka je však doma s Lukáškem, proto s koupí tohoto polštáře potřebují pomoc.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,899 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Lukáška, kterého těžké epileptické záchvaty upoutaly na lůžko

Třináctiletý Lukášek, velký fanoušek pohádek a písniček, je kluk, který tráví nejvíce času v posteli. Narodil se sice jako zdravé dítě, lékaři u něj však nedokázali včas odhalit epilepsii a tak ho sužovaly časté záchvaty. Ty se nakonec díky lékům podařilo zastavit, jeho malé tělíčko však už bylo poznamenáno.

Dnes je to ležící kluk, který sám nesedí ani nemluví, nepoužívá ruce. Byla bych moc ráda, kdyby měl v posteli co největší komfort, proto bych mu chtěla pořídit polohovací polštář. Péče o něj je však finančně náročná, a protože s manželem vychováváme ještě dcerku Elišku, nemůžeme si teď nákup polštáře dovolit. Proto vám budeme vděční za příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě