Polohovací postel pro Leničku se skoliózou páteře

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

lůžko pro akutní péči; dar zajišťuje LINET spol. s r.o.

Obrázek daru
Jiří  Škoda
Patron příběhu

Jiří Škoda

rodinný přítel

Komentář patrona

Třináctiletá Lenička je veselá dívka, která se i přes své zdravotní obtíže nepřestává usmívat. Má ráda svoji maminku, která ji miluje a udělá pro ni všechno na světě. Já jsem se s nimi seznámil na kroužku pro postižené děti, protože sám mám postižené dítě. Znám je už opravdu dlouho, proto jsem v momentě, kdy mě maminka požádala o to, abych byl patronem jejich příběhu, neváhal ani minutu. Lenička má těžkou skoliózu páteře a potřebuje polohovací postel, která výrazně zlepší kvalitu jejího spánku. Lenička má za sebou mnoho operací, poslední proběhla letos, kdy jí byla vyměněna PEG sonda, takže je polohovací postel důležitá i při její rekonvalescenci. Protože se ale jedná o nesmírně nákladnou pomůcku, na kterou maminka nemá peníze, rozhodli jsme se společně požádat o pomoc.

Společně jsme vybrali
celou částku 48,486 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Leničky, které skolióza páteře brání v klidném spánku

Lenička je třináctiletá slečna s kombinovaným mentálním a tělesným postiženým. Maminka s ní od narození cvičila podle Vojtovy metody, což přineslo své ovoce. Trvalo ale dlouhých 6 let plných dřiny, než si Lenička začala sedat. Maminka i Lenička z toho měly obrovskou radost, jejich nadšení ale vymizelo v momentě, kdy Leničce přestal fungovat jícen, takže nemohla jíst ani pít. Posledních 5 let přijímá potravu jen prostřednictvím PEG sondy, kterou má zavedenou přímo do žaludku. Má za sebou také dvě operace nožek, které jí k jejím prvním samostatným krůčkům bohužel nedopomohly.

Leničku dnes ze všeho nejvíc trápí skolióza páteře. Ta ji omezuje téměř ve všem, nejhorší je to ale ve spánku. Aby si Lenička po dni plném rehabilitování a cvičení mohla pořádně odpočinout, potřebuje polohovací postel, kterou mívají v nemocnicích. Běžná postel je pro ni naprosto nevhodná, všechno jí z ní bolí.

Maminka by jí ráda polohovací postel pořídila, problém je však v tom, že pojišťovny nic nepřispějí. Protože je však na péči o Leničku i její sestřičku sama, nedokáže na postel v celkové hodnotě 73 486 korun našetřit. Naštěstí dostane příspěvek v hodnotě 25 000 korun od jedné nadace, stále jí však chybí 48 486 korun. Proto se obrátila s žádostí o pomoc na Patrona dětí. Pojďme děvčatům společně pomoci a dejme tak Leničce šanci na bezbolestný a pohodlnější spánek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě