Poplatek školce pro divadelního nadšence Emilku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

aktivity v mateřské škole (výlety, návštěva divadla apod.)

Obrázek daru
Bc. Renata Šimíčková
Patron příběhu

Bc. Renata Šimíčková

sociální pracovnice

Komentář patrona

Emilčinu rodinu znám velmi dobře. Už nějaký čas jim poskytujeme sociální služby pro rodiny s dětmi. Rodina se momentálně nachází v tíživé finanční situaci. Tatínek, který vychovává se současnou manželkou dvě vlastní a dvě nevlastní děti, dlouho živil rodinu jen ze svého platu popeláře. Jeho nejmladší syn už ale nastoupil do školky, a tak i jeho žena může začít pracovat. Bude však chvíli trvat, než se finančně zahojí, proto nyní potřebují pomoc. Musí totiž školce, kterou navštěvuje Emilka, uhradit poplatek za výlety, divadlo apod.

Společně jsme vybrali
celou částku 1,500 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Emilky, jejíž tatínek nemá dostatek peněz na úhradu poplatku za akce ve školce

Pětiletá Emilka bydlí s tatínkem, bráškou, nevlastní maminkou a dvěma nevlastními sestřičkami. Její vlastní maminka se s ní a jejím bráškou stýká jen zřídka. Tatínek pracuje a snaží se, aby jeho rodině nic nechybělo. Nevlastní maminka byla doposud doma a starala se o Emilčina tříletého brášku, ten už je ale ve školce, a tak může nastoupit do práce.

Protože však byla rodina dlouho závislá jen na jednom nízkém příjmu, dostali se do finanční tísně. Ta se projevuje například tím, že si tatínek nemůže dovolit uhradit Emilce poplatky za akce pořádané školkou. Jedná se o různé výlety, návštěvy divadel a mnoho dalšího. Emilka má přitom školkové akce moc ráda. Miluje divadlo a vždycky, když se s dětmi a paní učitelkou někam chystají, dlouze přemýšlí, co si vezme na sebe. Je to pro ni zkrátka velká událost. Doma potom nadšeně vypráví o tom, co viděla, zažila a jak skvělé to bylo.

Emilce se obecně ve školce moc líbí. Má tam spoustu kamarádek, se kterými si ráda zpívá, maluje a někdy třeba i jezdí na kole. Byla by proto moc smutná, kdyby s nimi jako jediná nemohla jezdit na výlety nebo chodit do divadla. Pojďme jí společně pomoci.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě