Pořádná postel pro Agátku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

postel včetně matrace a úložného prostoru; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Bc. Klára  Pazderová
Patron příběhu

Bc. Klára Pazderová

sociální pracovnice

Komentář patrona

S rodinou Agátky spolupracuji od začátku letošního roku. Agátka má 3 sourozence a společně s mamkou a nevlastním tatínkem žije v malém bytečku. Agátka sdílí se sourozenci pokojíček, kde však nemá vlastní postel. Její starší bráška se sestřičkou mají palandu, Agátka ale spí na starém gauči, který je už proleželý a nepohodlný. Občas ji z něj bolí záda. Hodila by se jí proto nová postel, která by jí poskytla kvalitní místo k odpočinku. Protože si ale rodiče takový výdaj nemohou dovolit, prosí o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,012 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Agátky, která spí na starém gauči

Osmiletá Agátka bydlí s rodiči a třemi sourozenci v pronajatém bytě na malém městě. Má diagnostikovanou lehkou mentální retardaci, proto chodí do speciální školy. Letos je z ní už druhačka a je na to náležitě pyšná.

Agátka by teď potřebovala novou postel. Její dva sourozenci mají palandu, Agátka ale spí na starém gauči. Nejvíc by se jí líbila postel s úložným prostorem, kam by si mohla schovávat všechny své poklady. Problém je však v tom, že jí rodiče novou postel pořídit nemohou. Maminka je totiž na rodičovské dovolené a tatínek pracuje u technických služeb. A i když se oba moc snaží, aby dětem nic nechybělo, jejich příjem stačí jen na úhradu nájmu a potravin.

Agátku však ze starého gauče bolí záda a spí velmi neklidně, rodiče tak ví, že musí novou postel sehnat co nejdříve. A protože se nemají na koho jiného obrátit, prosí o pomoc vás.

P. S. Jméno dítěte v příběhu bylo na žádost maminky změněno. Děkujeme za pochopení.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě