Pořádná postel pro Danielka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

postel s matrací a úložným prostorem; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Mgr. Jana  Vágnerová
Patron příběhu

Mgr. Jana Vágnerová

sociální pracovnice služeb pro pěstouny

Komentář patrona

Do Danielkovy rodiny pravidelně docházím v rámci doprovázení pěstounů. Danielek je šikovný kluk, který bydlí u své babičky a dědy. Jeho rodiče se o něj nemohou starat, a tak je v pěstounské péči svých prarodičů. A daří se mu u nich velmi dobře. Navštěvuje 2. třídu, učení ho baví a jeho prospěch je vynikající. Nyní potřebuje novou postel s kvalitní matrací, babička s dědou na ni však nemají peníze, proto se obrací s žádostí o příspěvek na Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,227 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Danielka, který vyrůstá v pěstounské péči svých prarodičů

Danielek zanedlouho oslaví 8. narozeniny. Je to hodný a učenlivý kluk, který vyrůstá s babičkou a dědou. Jeho rodiče se o něj totiž nechtěli starat, a tak si ho prarodiče vzali k sobě. Je pro ně těžké mu vysvětlovat, že s rodiči nemůže být, veškeré trápení se mu ale snaží vynahradit svojí láskou.

Rodina bydlí v pronajatém bytě, který prarodiče zařídili tak, aby se v něm Danielek cítil dobře a v bezpečí. Jediné, co mu zatím nedokázali dopřát, je pořádná postel. Jejich vnuk spí na starém gauči, což pro aktivního školáka není moc vhodné.

Babička s dědou se bohužel nacházejí ve finanční tísni. Umí hospodařit s málem a vše potřebné dokáží uhradit, Danielek tedy nijak nestrádá. Když ale přišel s tím, že ho bolí záda, babička věděla, že novou postel prostě musí někde sehnat. Protože se na ni ale v rodinném rozpočtu nenajdou peníze, rozhodla se požádat o příspěvek Patrona dětí. Pomůžeme?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě