Pořádná postel pro malou kreslířku Nelinku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

postel včetně úložného prostoru a matrace; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Bc. Ladislava  Pošvová
Patron příběhu

Bc. Ladislava Pošvová

terénní pracovnice Centra pro náhradní rodinnou péči, o.p.s.

Komentář patrona

Nelinka žije se svojí babičkou, která se o ni stará od jejích deseti měsíců. Pro babičku není péče o vnučku snadná a já se jí jako terénní pracovnice v sociálně aktivizační službě snažím v této nelehké situaci pomáhat. Nelinka v září nastoupila do 1. třídy a babička jí zvládla pořídit vše potřebné. Už jí ale nezbyly peníze na pořádnou postel. Její vnučka tak zatím spí na nevyhovující posteli, která jí neposkytuje prostor pro kvalitní spánek. Babička se proto rozhodla požádat o pomoc s pořízením postele Patrona dětí a jeho dárce.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,692 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh šikovné Nelinky, která vyrůstá se svojí babičkou

Sedmiletá Nelinka miluje kreslení a tvoření z hlíny. A protože je opravdu šikovná, dokáže vyrobit krásnou věc téměř z jakéhokoli materiálu. Je nesmírně upovídaná a ke všemu má co říct. Díky své přátelské a společenské povaze má spoustu kamarádů, se kterými je jí dobře.

Nelinka bydlí se svojí babičkou. Ta se snaží pracovat, protože je ale její vnučka často nemocná a babička s ní v takových případech musí zůstat doma, má potíže s udržením práce. Chodí však alespoň na příležitostné brigády, aby přilepšila rodinnému rozpočtu. Otec Nelinky na výchovu svého dítěte nic nepřispívá a matka posílá 200 korun měsíčně. Babička se tak všechno snaží finančně zvládnout ze sociálních dávek a skromných přivýdělků.

Babička by nyní Nelince ráda pořídila postel. Malá kreslířka totiž spí na staré posteli s proleželou matrací, která je pro ni navíc malá. A protože Nelinka nemá ani skříň na oblečení, byla by nejideálnější postel s úložným prostorem. Aby ale Nelinka takovou postel měla, potřebuje babička pomoc s jejím pořízením. Obrátila se proto na Patrona dětí, kde věříme, že společně se nám potřebné finanční prostředky na Nelinčinu vysněnou postel podaří vybrat.

Děkujeme, že pomáháte s námi.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě