Pořádná postel pro předškoláka Maria

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dětskou postel; zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Mgr. Lenka  Klíčová
Patron příběhu

Mgr. Lenka Klíčová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Mamince malého Maria pomáháme v rámci sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi. Malého Maria znám již od necelých dvou let věku, kdy jsme s jeho maminkou začaly spolupracovat na řešení bytové situace rodiny. V té době žili na ubytovně. Díky svému úsilí, spolupráci s naší službou a pomoci další nadace, se mamince podařilo získat vhodné bydlení, které je pro většinu obyvatel České republiky považováno za standard. Nyní bydlí malý Mario v malém bytě, kde má vlastní pokoj a je zde velmi spokojený. Mario chodí do mateřské školky a příští rok by měl nastoupit do první třídy. Jeho maminka chce, aby chodil na klasickou základní školu, mimo vyloučenou lokalitu, a dostalo se mu tak kvalitního vzdělání, aby měl v budoucnu příležitost jít třeba studovat na střední školu. Jako každý správný kluk, tráví Mario čas nejraději venku s mamkou – rád jezdí na kole, plave, hraje si na policistu či piráta. Příjem rodiny v současné době tvoří dávky hmotné nouze. Maminka se snaží najít si práci, avšak zatím bez úspěchu. Ráda by synovi koupila novou postel, avšak finance jí to v současné době nedovolují.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,248 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka samoživitelka nemá dostatek peněz na postel pro svého syna

Synovi Mariovi je necelých 5 let. Chodí do mateřské školky a je velmi hodný a šikovný. Ve školce ho nejvíce baví zpěv, rád si kreslí a je pohybově nadaný. Příští rok nejspíš nastoupí do 1. třídy a moc se na to těší.

S Mariem jsem nějaký čas bydlela na ubytovně, díky charitativní pomoci se mi ale naštěstí podařilo najít podnájem a uhradit kauci ke smlouvě na byt. Mario se tak konečně dočkal vlastního pokoje a prostředí, kde může bezpečně vyrůstat. V bytě bydlíme doposud.

V současné době jsem bohužel v evidenci úřadu práce a snažím se najít si zaměstnání, abych zlepšila naši finanční situaci. Zatím však bez úspěchu. Příjmy naší rodiny se tedy momentálně skládají pouze ze sociálních dávek, takže si nemohu dovolit vybavit domácnost věcmi, které jsou nutné. Spousta toho počká, postel pro Maria je ale důležitá. Jeho pokojík je zatím prázdný. A protože mu sama postel pořídit nemohu, prosím o pomoc vás.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě