Pořádná postel pro raráška Matýska

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dětskou postel; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Lucie  Procházková, Bc.
Patron příběhu

Lucie Procházková, Bc.

pracovník v sociálních službách

Komentář patrona

Matýskovu maminku jsem poznala v době, kdy s dětmi po odchodu Matýskova otce žila v azylovém domě. V únoru 2018 se jí naštěstí podařilo najít maličký byt, který v dubnu letošního roku vyměnila za větší. Děti tak konečně mají svůj pokojíček. Bohužel jim ale schází jejich vlastní postele. Dvouletý Matýsek spí momentálně v cestovní postýlce, která však dosluhuje. Maminka, která se o své děti stará sama, ale na nákup nové postele nemá peníze. Ze svých příjmů zvládne uhradit náklady na bydlení, oblečení i jídlo, na nic jiného už jí ale peníze nezbývají. Rodinu pravidelně navštěvuji a s maminkou spolupracuji na řešení její finanční situace, takže vím, že hospodařit s penězi umí. Jako samoživitelka se třemi dětmi ale nemá v tuto chvíli šanci na postel našetřit.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,548 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka samoživitelka vypráví příběh svého synka

Dvouletý Matýsek je sluníčkem naší rodiny. Je to kluk plný energie a dobré nálady, který má neustále úsměv na tváři. Zbožňuje auta a motorky a se svým bagrem na hraní vydrží hodiny bagrovat v písku. Rád se podívá i na nějakou tu pohádku, to však jen za předpokladu, že venku není počasí vhodné pro bagrování. Občas také přiběhne za svojí pětiletou sestřičkou Adélkou a vyzve ji k tanci. K tomu se snaží i zpívat, ale jeho dvě starší sestřičky se shodují na tom, že zpěv není a nejspíš ani nebude jeho silnou stránkou.

S Matýskem a mými dvěma dcerkami jsme se nedávno přestěhovali do bytu, který se postupně snažím zařídit. Protože jsem ale na rodičovské dovolené s Matýskem, jde to hodně pomalu. Matýskův otec od nás odešel už době, kdy jsem byla těhotná, o svého syna se nestará a výživné také neposílá, což je v rodinném rozpočtu dost znát. Ze svých měsíčních příjmů zvládnu uhradit náklady na bydlení, jídlo i oblečení, už mi ale nezůstane nic navíc.

Matýsek zatím spí v cestovní postýlce, která však má nejlepší léta dávno za sebou. Bohužel, momentálně není v mých finančních možnostech mu pořídit lepší a kvalitnější postel. A tak se obracím s žádostí o pomoc na vás.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě