Pořádná postel pro tichou Nikolku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dětskou postel včetně matrace a úložného prostoru; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Bc. Lic. Milan  Mašek
Patron příběhu

Bc. Lic. Milan Mašek

učitel

Komentář patrona

Nikolčinu rodinu znám necelé dva roky. Poprvé jsem se s nimi setkal, když maminka hledala školku právě pro Nikolku a její dvojče Adámka. Za tu dobu, co je znám, jsem zjistil, v jak těžké situaci se rodina nachází. Jejich nejstarší syn, sedmiletý Patrik, je vážně nemocný. Jeho onemocnění se začalo projevovat epileptickými záchvaty, které způsobily, že Patrik přestal komunikovat a jeho pohybové a motorické dovednosti se začaly ztrácet. Péče o něj je velmi náročná, a to jak finančně, tak i časově. Tatínek dokonce musel odejít z práce, aby mohl doma mamince s péčí o děti pomáhat. Sama by to nezvládla. Rodina se tím bohužel dostala do finanční tísně, takže jim chybí finanční prostředky například na postel pro Nikolku. Ta zatím spí na rozkládací pohovce společně s bráškou. Pohovka je ale stará a Nikolku z ní všechno bolí. Nová postel je tak nutností. A protože na ni rodiče nemají peníze, prosí o pomoc vás. Za jakoukoliv pomoc pro ně předem moc děkuji.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,886 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své Nikolky

Pětiletá Nikolka toho moc nenamluví. Je pravým opakem svého dvojčete Adámka, kterého je v jeho supermanovském oblečku všude plno. Nikolka je tichá a klidná holčička a ke všemu přistupuje s rozvahou, což se jí v životě bude určitě hodit.

Nikolka bydlí s námi, svými rodiči, a třemi sourozenci v pronajatém bytě. Ten je v podstatě holý, protože nemáme dostatek peněz na jeho vybavení. Manžel musel před rokem přestat pracovat, aby mi pomohl s péčí o děti. Náš nejstarší syn, sedmiletý Páťa, je totiž vlivem těžké epilepsie postižený a potřebuje celodenní péči. A protože jsou naše děti ještě malé, sama bych se o ně postarat nedokázala.

Absence jednoho platu se ale značně projevila v našem rodinném rozpočtu. Dokonce jsme si museli vzít půjčku, abychom vše zvládli. Nyní, po úhradě pravidelné splátky a poplacení všeho nutného, nám už nezbývají peníze na nic dalšího. Nikolka ale potřebuje novou postel. Zatím spí se svým bráškou Adámkem na rozkládací pohovce, která je však proleželá a ke spaní nevhodná. Nikolka si také každé ráno stěžuje na bolavé svaly.

Rádi bychom jí s manželem novou postel pořídili, protože si ale takový výdaj nemůžeme dovolit, prosíme o pomoc vás.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě