Pořádné kolo pro sportovce Vítka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

jízdní kolo; dar zajišťuje Mojekolo.cz

Obrázek daru
Mgr. Edita  Mrkousová
Patron příběhu

Mgr. Edita Mrkousová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Vítek vyrůstá se svojí maminkou a dvěma sestřičkami. Anežka, která je jeho dvojčetem, je bohužel postižená a plně závislá na péči svojí maminky. Vítkova mladší sestřička Petruška je naštěstí zdravá. Maminka pracuje na půl úvazku v administrativě, víc jí péče o postiženou dcerku neumožňuje. Je rozvedená, otec si k sobě občas bere jen Vítka a Petrušku. Protože je péče o postižené dítě náročná nejen fyzicky a psychicky, ale také finančně, stává se, že na některé věci se už v rodinném rozpočtu nenajdou peníze. A taková situace nastala teď, kdy si maminka nemůže dovolit koupit Vítkovi jízdní kolo. Vítek je totiž velký sportovec, který jízdu na kole upřímně miluje. Jeho kolo je už ale příliš malé a staré a na delší trasy zcela nevyhovující. Maminka se naštěstí obrátila na Patrona dětí a já věřím, že jí společnými silami s pořízením kola pomůžeme.

Společně jsme vybrali
celou částku 7,890 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka samoživitelka vypráví příběh svého synka

Vítek je devítiletý šikula, kterému je nejlépe na fotbalovém hřišti. Fotbal má upřímně rád a věnuje mu veškerý svůj volný čas. Třikrát týdně chodí na tréninky a o víkendu mívá zápasy, které si s jeho dvěma sestřičkami nikdy nenecháme ujít. V létě ho čeká fotbalové soustředění, jehož součástí je i cyklistická příprava. To znamená, že na tréninky v rámci soustředění jezdí kluci na kole. Je to kus cesty, hodně se u toho nadřou. A pro Vítka je to o to horší, že má staré a malé kolo se sjetými plášti, které má nejlepší časy dávno za sebou. Je to prostě nespolehlivý vehikl, ze kterého ho akorát tak všechno bolí. Moc ráda bych mu pořídila nové kolo, bohužel to však není v mých finančních možnostech.

Vítek je z dvojčat, jeho sestřička Anežka je však těžce postižená. Nedokáže sedět, chodit, mluvit a nevidí. Vítek ji ale moc miluje, nedá na ni dopustit. Benjamínkem naší rodiny je potom osmiletá Petruška.

Nejvíce času samozřejmě věnuji postižené dcerce, která je plně závislá na mojí péči. Vítkovi i Petrušce se snažím dopřát volnočasové aktivity, při kterých se mohou realizovat. Zároveň se snažím najít si čas od času hlídání pro Anežku, abych se jim mohla věnovat. Nechci, aby se cítili odstrčení.

O své děti se starám sama a někdy mám obavy, abychom vůbec vyšli s penězi. Protože jsou výdaje spojené s péčí o postiženou Anežku opravdu velké, chtěla bych vás požádat o pomoc s úhradou nového kola pro Vítka. Pořádné a spolehlivé kolo využije nejen na fotbalovém soustředění, ale také na cyklovýletech se spolužáky ze třídy. Budu vám moc vděčná za jakýkoli příspěvek.

P. S. Jména dětí v příběhu nejsou skutečná. Náš příběh ale skutečný je!

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě