Pořádné postele pro Justina a Gabriela

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

palandu s matrací a úložným prostorem; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Bc. Monika  Bednářová, DiS.
Patron příběhu

Bc. Monika Bednářová, DiS.

sociální pracovnice

Komentář patrona

S maminkou a dětmi spolupracuji v rámci sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi jako sociální pracovnice. Naše spolupráce začala v době, kdy se maminka potýkala s hmotnou nouzí. Dnes už je její situace lepší, stále ale ne natolik, aby nebyla závislá na cizí pomoci. Maminka má 4 děti, jejichž otec je ve výkonu trestu odnětí svobody. Výživné neplatí. Maminka s dětmi původně bydlela v nájemním bytě, pobírala dávky hmotné nouze a nedařilo se jí najít vhodné zaměstnání kvůli nejmladší dcerce, která ještě navštěvuje mateřskou školu. Už v té době měla potíže s pokrytím všech výdajů spojených s bydlením a školou. Poté se situace ještě více vyhrotila. Rodina přišla o byt a děti musely být umístěny do zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc. Nyní už jsou naštěstí všichni spolu. Mamince se podařilo najít si zaměstnání i bydlení, její finanční situace jí však zatím nedovoluje vybavit byt potřebným nábytkem. Nejvíce momentálně schází peníze na postele pro děti.

Společně jsme vybrali
celou částku 6,967 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka samoživitelka vypráví příběh svých synů

Patnáctiletý Justin a dvanáctiletý Gabriel jsou moji synové, kteří jsou mi velkou oporou. Hodně mi pomáhají v domácnosti i s péčí o své dva sourozence. Zvláště starší Justin se mě pořád ptá, co pro mě může udělat a s čím může pomoci. Poté, co jeho otec skončil ve vězení, je totiž nejstarším mužem v naší rodině a na svých bedrech nese spoustu starostí.

Máme za sebou hodně náročné období. Z finančních důvodů jsem přišla o byt, neměla jsme peníze na školu ani školku, na potraviny ani hygienu. Otec dětí nic nepřispíval ani nepřispívá, zůstala jsem na všechno sama. Po ztrátě bydlení byly děti na chvíli umístěny v zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc, kde jsem je navštěvovala. Časem se mi naštěstí podařilo získat zaměstnání i byt, takže už jsme zase všichni spolu.

A proč vám to vyprávím? Jsem šťastná, že máme s dětmi konečně kde bydlet, bohužel si ale nemohu dovolit pořídit potřebný nábytek. Nejdůležitější jsou teď postele pro děti, všechno ostatní počká. A protože v nejbližší době nebudu schopná jim je pořídit, rozhodla jsem se zkusit své štěstí a požádat o pomoc vás.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě