Pořádné postele pro tři sestřičky

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

palandu a dětskou postel včetně matrací; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Hana  Piklová
Patron příběhu

Hana Piklová

poradkyně rané péče

Komentář patrona

Lucinku, Aničku a Terezku znám již mnoho let z pravidelných konzultací v rodině, do které jsem vstoupila jako poradkyně rané péče. Lucinka byla vždy velmi aktivní, vnímavá a bystrá, letos ji čeká nástup do 2. třídy. Její dvojče Anička má kombinované postižení a opožděný psychomotorický vývoj. Její schopnosti odpovídají jen několikaměsíčnímu dítěti. I přesto je ale sociálně velmi zdatná, ráda poslouchá lidský hlas i zvuky hraček. Líbí se jí, když je v obležení svých sester i maminky, za což holkám dává krásnou zpětnou vazbu – široký a spokojený úsměv. Nejstarší z děvčat, Terezka, půjde do 8. třídy a s péči o své mladší sestry doma hodně pomáhá. Maminka je na své dcerky sama a není to pro ni snadné. Neustále hledá nové možnosti, jak usnadnit život nejen postižené Aničce, ale i Lucce a Terezce. V současné době řeší otázku jejich spaní. Holky totiž nemají vhodné postele, což maminku trápí. Protože jim ale nové postele sama pořídit nemůže, rozhodla se požádat o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 15,544 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své Terezky, Lucinky a postižené Aničky

Sedmiletá Lucinka je usměvavý rarášek, který se chystá do 2. třídy. Ráda maluje a sportuje a nejraději by dělala obojí zároveň. Hodně mi také pomáhá s péčí o své dvojče Aničku, která se narodila s dětskou mozkovou obrnou, má diagnostikovanou těžkou formu epilepsie a vadu zraku. Trojlístek mých dcer doplňuje třináctiletá Terezka, která je mi velkou oporou. Když je potřeba, věnuje se Aničce nebo vezme Lucku a jde s ní jezdit na kole. V září nastoupí do 8. třídy a moc ráda sportuje.

O své děti se starám sama. Společně bydlíme v městském bytě 2+1, do kterého bych jim ráda pořídila nové postele. Anička totiž kvůli skolióze páteře potřebuje kvalitní postel s matrací, tu ale zatím nemá. Lucka s Terezkou zase spí na postelích, které mají nejlepší dny dávno za sebou. Momentálně jim ale postele bohužel pořídit nemohu. Kvůli celodenní péči o Aničku, která je ležáček, nemůžu pracovat, takže pobírám jen příspěvek na péči a sociální dávky. Z toho uhradím pouze to nejnutnější, na postele už mi v žádném případě nezbývá. Proto moc prosím o pomoc vás.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě