Postel pro autistku Adélku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dětskou postel včetně úložného prostoru a matrace; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Mgr. Veronika  Budíková
Patron příběhu

Mgr. Veronika Budíková

poradkyně rané péče

Komentář patrona

V rodině Adélky působím jako poradkyně rané péče od června roku 2017. Rodina využívá podporu terénní sociální služby s ohledem na Adélčin dětský autismus s prvky středně těžké mentální retardace. Rodina žije v pronajatém bytě, kde hradí vysoké nájemné. Požádali sice o přidělení městského bytu, avšak s ohledem na nedostatečnou kapacitu město doposud jejich žádosti nevyhovělo. Rodiče se nyní rozhodli požádat o příspěvek na novou postel. Rodinu totiž v současné době finančně zajišťuje jen tatínek, maminka je v domácnosti a stará se o dvě dcerky. Kromě běžných nákladů na život čtyřčlenné rodiny rodiče hradí také denní stacionář, kam Adélka dochází, což není zrovna levná záležitost. Na postel jim tak už peníze nezbývají.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,312 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Adélky, která žije ve svém vlastním světě

Adélka se nám narodila v červnu roku 2014 jako zdravé a krásné miminko. Doma na ni už čekala starší sestřička Maruška. Holky nám hezky rostly, a jakmile spolu dokázaly komunikovat, bylo to u nás jako v úle – samé žvatlaní a povídání. Tahle vzpomínka je s odstupem času pro mě a mého partnera trošku bolestivá.

Po nějaké době se totiž Adélka začala od ostatních dětí odlišovat. Ve dvou letech neopakovala žádná slovíčka, neukazovala na zvířátka, nechtěla se s námi mazlit. Dost nás to znepokojovalo, a proto jsme hned běželi k paní doktorce. Ta nás uklidňovala, že každé dítě je jiné a některému trvá déle, než se rozmluví. Pro jistotu jsme však zašli ještě k jinému doktorovi, který nás ihned poslal k dětskému psychologovi. Tam nám potvrdili to, čeho jsme se obávali. Adélka je postižena dětským autismem.

V tu chvíli se nám zhroutil svět. Naštěstí jsme dostali kontakt na ranou péči, kde nám všechno vysvětlili a dodnes nám moc pomáhají. Učí nás, jak máme s naší beruškou komunikovat, jak to všechno lépe zvládat. Díky nim dělá Adélka velké pokroky. Má tam také svoji tetu, kterou miluje nejen ona, ale i starší Maruška.

Nyní se snažíme žít tak, aby byl každý den naplněn něčím hezkým. Užíváme si maličkostí. I když je na tom Adélka tak, jak je, milujeme ji a nikdy bychom se jí nevzdali. Nejsme sice úplně normální a běžná rodina, ale máme se rádi a jako tým skvěle fungujeme. Chvíli nám trvalo, než jsme se s naší situací smířili, ale nyní jsme vděční za všechno, co máme. A za to, že si dokážeme vážit i maličkostí, paradoxně vděčíme právě Adélce a jejímu autismu.

Nyní se na vás obracíme s žádostí o příspěvek na postel pro Adélku. Její stávající už dosluhuje, a protože na péči o dcerku vynakládáme nemalé finanční prostředky, nemůžeme si pořízení nové postele dovolit. A tak vás moc prosíme o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě